Ґданський університет (Польща)
У травні 2022 року було підписано меморандум про співпрацю між Ґданським університетом (Польща) і Київським університетом імені Бориса Грінченка (Україна).
Ініціатором підписання була доцент кафедри реклами та зв’язків з громадськістю Стадніченко Ольга Іванівна.
Ґданський університет — один із найбільших і найпопулярніших державних університетів у Польщі. Заснований у 1970 році. Університет на 8 місці в переліку найкращих класичних університетів у Польщі та 24 місці в рейтингу ВНЗ усіх типів від Perspektywy (2018). Навчальна пропозиція університету — це 11 факультетів та більше 70 напрямів навчання.
Університет Короля Хуана Карлоса (Мадрид)
Київський університет імені Бориса Грінченка 17 грудня 2019 року підписав договір про співпрацю з Університетом Короля Хуана Карлоса (Мадрид).
Ініціатором підписання договору була кафедра реклами та зв’язків з громадськістю, а саме доцент Піскорська Галина Андріївна.
Університет було засновано в 1996 році урядом Мадридського спільноти й названо на честь колишнього короля Іспанії Хуана Карлоса I. Це один із восьми та другий за величиною державний університет Мадридської спільноти, в якому навчається 44 916 студентів.
Університет короля Хуана Карлоса пропонує 64 спеціальності бакалаврського рівня, 44 подвійні, 6 англійською мовою, 18 дипломів і 8 інженерних спеціальностей, а також широкий спектр офіційних магістерських (81) і докторських програм, що передбачають підготовку (34) в галузі медичних, прикладних наук і технологій, комунікаційних наук, а також права і соціальних наук.
Латвійський університет (Рига)
Київський університет імені Бориса Грінченка підписав договір про співробітництво з Латвійським університетом.
Ініціатором підписання договору була кафедра реклами та зв’язків з громадськістю, а саме доцент Курбан Олександр Васильович.
Заклад вищої освіти в Ризі був заснований у 1919 році. Сьогодні в університеті представлено 13 факультетів, на яких готують спеціалістів у різних галузях наук. Це ще й один з найбільших ВНЗ країни за чисельністю студентів (щороку тут навчаються 15000 осіб). Близько 5% студентів є іноземцями.
ВНЗ приділяє значну увагу міжнародній співпраці:
- підписано понад 200 двосторонніх угод з університетами 50 країн світу;
- студенти приймають участь у програмі обміну Erasmus+;
- Латвійський Університет входить до престижних міжнародних організацій EUA (Європейська асоціація університетів), UNICA (Мережа університетів столиць Європи), BSRUN (Мережа університетів регіону Балтійського моря), UTRECHT Network та інших.
Докладніше...
Університет Жирони (Іспанія)
Київський університет імені Бориса Грінченка підписав договір про співробітництво з Університетом Жирони.
Ініціатором підписання договору була кафедра реклами та зв’язків з громадськістю, а саме доцент Нетреба Маргарита Миколаївна.
Іспанський вищий навчальний заклад був заснований у 1446 році та є одним з найстаріших в країні. Сьогодні Університет Жирони налічує 9 факультетів, на яких готують спеціалістів у різних галузях наук. Наш партнер активно впроваджує наукову та міжнародну діяльність. Ми щиро сподіваємося, що спільно реалізуємо чимало цікавих освітніх проектів!
Докладніше...
Академія Яна Длугоша (Ченстохова, Польща)
На початку березня 2017 року було підписано договір про міжнародне співробітництво Інституту журналістики Університету Грінченка з Академією Яна Длугоша (Ченстохова, Польща). У цьому процесі активну участь взяла директор Інституту журналістики, доцент кафедри реклами і зв’язки з громадськістю Горбенко Галина Василівна
Академія імені Яна Длугоша в Ченстохові – сучасний державний вищий навчальний заклад з 40-річною історією. Академія систематично відслідковує сучасні тенденції на ринку праці та переформатовує навчальний процес відповідно до вимог сучасності, враховуючи особливості розвитку країн Західної та Східної Європи, що дозволяє навчальному закладу бути одним з найкращих науково-дидактичних центрів сучасної Польщі.
В рамках договорів про міжнародне співробітництво запланова програма академічної мобільності для студентів та викладачів.
Плани та результати міжнародної діяльності кафедри
Архів
Основні результати за 2018 рік
- Проведено V Міжнародний форум “Інформаційна безпека: актуальні тренди” (8 грудня). Організатор: О.В.Курбан.
- І.Ю.Афанасьєв відвідав у Шотландії Стерлінзький університет, де ознайомився з унікальним документами особистого архіву одного з “батьків-засновників” пострадянського PR, Сема Блека, обговорив моживості співпраці зі співробітниками цього закладу.
- Стартувала Міжнародна сертифікатна програма “Комунікаційна безпека” (лютий 2018) за підтримки Військового інституту Київського національного університету імені Тараса Шевченка, CENTRE for PROGRESSIVE COMMUNICATIONS (Україна), INTERNATIONAL CENTER of DEFENCE and SECURITY (Естонія). Організатори-розробники: О.В.Курбан, О.П.Гусак. В люторму перший тренінг у рамках цьогорічної програми провела О.П.Гусак, на тему: "STOP маніпуляціям!".
- І.Ю. Афанасьєв взяв участь у чотирьох 5-денних міжнародних семінарах з актуальних проблем медіа, освіти, громадянської просвіти, міжнародної безпеки та низки інших питань; семінари проводилися у Великій Британії, Іспанії, Греції та Німеччині, у тому числі в Оксфордському університеті. Загалом, ці семінари зібрали сотні відомих експертів з різних галузей знань, у т. ч. багато науковців, освітян; доповідачі й слухачі представляли понад 15 країн.
- В Університеті Грінченка 27 квітня відбулася гостьова лекція Христо Кафтанджиєва — професора, доктора наук, заступник декана факультету журналістики Софійського університету ім. Климента Охридського (Болгарія).
Основні результати за 2019 рік
- Підписано договір про співпрацю між Київським університетом імені Бориса Грінченка та Латвійський університетом (м. Рига). Основний організатор: О.В.Курбан.
- Проведено VІ Міжнародний форум “Інформаційна безпека: актуальні тренди” (7 грудня). Організатор: О.В.Курбан.
- Виграно колективний грант “ERASMUS+ ProgrammeKA107” (участь у міжнародній програмі академічної мобільності) (2019–2021) за підтримки Університету Жирони (Іспанія). Номер проєкту: 999895983; учасник програми та один з авторів: М.М.Нетреба.
- В Університеті Грінченка 25 жовтня відбулася гостьова лекція Сігіти Струберги — викладача кафедри соціально-політичних наук Латвійського університету (Рига) (2019 р.).
- В Університеті Грінченка на початку жовтня відбулася гостьова лекція Христо Кафтанджиєва — професора, доктора наук, заступник декана факультету журналістики Софійського університету ім. Климента Охридського (Болгарія).
- У Латвійському університеті (м. Рига, Латвія) відбулася гостьова лекція О.В.Курбана.
- У складі спеціалізованої вченої ради Київського національного університету культури і мистецтв К26.807.04 із захисту дисертацій із соціальних комунікацій перебував О.В.Курбан.
- Студентка 3-го курсу М.Соколовська отримала іменну стипендію Бориса Грінченка за високий рейтинг навчальних досягнень, активну участь у науково-дослідницькій роботі та громадському житті Університету.
Основні результати за 2020 рік
- Більшість співробітників кафедри взяли участь у Міжнародній науково-практичній онлайн-конференціі “Медіазнавчі студії в європейському діалозі: освітній та науковий дискурси” 13–14 листопада 2020 р. на базі Інституту журналістики як доповідачі. І.Ю.Афанасьєв і Д.В.Харамурза виступили в ролі не лише доповідачів, але й модераторів секцій, модерував також Л.М.Новохатько, який увійшов до Оргкомітету. Д.В.Харамурза була секретарем Оргкомітету конференції, редактором і редагувала збірник тез конференції, координувала низку організаційних питань.
- М.М.Нетреба пройшла навчання за тренінговою програмою науково-педагогічного спрямування у м. Брно (Чехія), за підтримки Eastern European Center of the Fundamental Researchers і трьох чеських навчальних закладів (сертифікат про успішне завершення навчання датований 30 листопада).
- У м. Софія (Болгарія) вийшла друком наукова колективна монографія, одним з авторів якої стала О.І.Стадніченко.
- Колектив дослідників за Напрямом 1 наукової теми Інституту журналістики “Сучасне медіазнавство в освітньому та науковому дискурсах”, у т. ч. співробітники кафедри Г.В.Горбенко, М.М.Нетреба і Д.В.Харамурза, доповіли про проміжні результати. Серед них: організовано та проведено Міжнародну науково-практичну конференцію “Медіазнавчі студії в європейському діалозі: освітній та науковий дискурси” (120 учасників з України, Польщі, Латвії, Хорватії, Іспанії); підготовлено анотовану програму конференції; підготовлено та відправлено міжнародну грантову заявку на Erasmus+ Programme – проєкт”Media Studiesin European Dialogue” (620639-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-PROJECT).
- С.М.Вернигора пройшла Програму підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників у Східноєвропейському центрі фундаментальних досліджень (20.01.2020 – 26.01.2020).
- І.Ю.Афанасьєв виграв конкурс на навчання за Освітньою програмою “Civic Education for a Society of Citizens” (“Громадянська освіта для суспільства громадян”) у м. Рига, Латвія. Організатори: Association of Schools of Political Studies of the Council of Europe in cooperation with “Stockholm School of Economics in Riga” Ltd (Асоціація шкіл політичних досліджень при Раді Європи у співпраці зі Стокгольмською школою економіки в Ризі).
- Студентки М.Бухамет, Н.Витушко, А.Кара, О.Калушка, О.Ільїнова і С.Куколевська пройшли курс навчання за інтенсивним модулем Школи молодих фахівців: “Дослідження Європейського Союзу – внутрішня та зовнішня політика” (Відділ політології Факультету соціальних наук Латвійського університету, м. Рига, Латвія, у співпраці з Міністерством закордонних справ); вересень – грудень 2020.
- Студентка Д.Москвич виграла курс на навчання за програмою кредитної мобільності (Вільнюський університет, м. Вільнюс, Литва).
- В.О.Шиян отримав Стипендію для проходження онлайн навчання від міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions.
- Близько 30 студентів ОПП “Реклама і зв’язки з громадськістю” взяли участь в онлайн-зустрічі з кількома латвійськими експертами соціальних комунікацій, під час гостьової лекцї директора Інституту економіки Латвійської академії наук Ніни Лінде (Dr., asoc. Prof. Nina Linde, Latvijas Zinātņu akadēmijas Ekonomikas institūta direktore, Baltijas Ontopsihologijas asociācijas prezidente), 15 грудня.
Основні результати за 2021 рік
- Як координатор Програми Erasmus+ KA107 із Міжнародної академічної мобільності для студентів та працівників ЗВО (Університет Жирони, за підтримки Європейської Комісії), у рамках дисципліни «Креатив в комунікаціях», М.М.Нетреба: 1) прочитала дві лекції (4 акад. год.) та провела практичне заняття (2 акад. год.), присвячені креативному інструментарію CRAFT (Creative Algorithm Framework and Tools) та теорії вирішення винахідницьких завдань для студентів 4 курсу освітньої програми (ОП) «Реклама і зв’язки з громадськістю»; 2) провела лекцію-презентацію (2 акад. год.) про Київський університет імені Бориса Грінченка, ОП «Реклама і зв’язки з громадськістю», навчання в центрах компетентностей, активне студентське життя та освітні проєкти.
- Працівники кафедри зробили доповіді на 9 міжнародних наукових конференціях. В організації та проведенні І Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів, молодих учених та практиків «Креативні індустрії: сучасні тренди», 13 травня 2021 р. взяли активну участь, увійшли до Оргкомітету І.Ю.Афанасьєв, М.М.Нетреба і Л.М.Новохатько.
- Пройшов стажування в Університеті Економіки у Бидгощі (м. Бидгощ, Польща, пол. — Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy (WSG)) І.Ю.Афанасьєв.
- Пройшов стажування в Латвійському університеті (м. Рига, Латвія; англ. — University of Latvia) О.В.Курбан.
- Пройшли стажування в Міжнародному історико-біографічному Інституті (International Historical Biographical Institute), за ІІ Міжнародною програмою підвищення кваліфікації керівників закладів освіти і науки, М.М.Нетреба й Д.В.Харамурза.
- Студентки О.Ільїнова та С.Дараган виграли конкурс на навчання за програмою кредитної мобільності в Польщі (Університет імені Адама Міцкевича у Познані (пол. Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu). УАМ / UAM, навчання на Факультеті політології та журналізму (англ.: The Faculty of Political Science and Journalism), студентка О.Ільїнова вже в 2021 р. розпочала навчання в цьому універстеті.
- Студентки Д.Алтухова, Є.Кістанова, С.Несін, І.Паша, й Н.Піддубна успішно пройшли курс навчання в Латвійському університеті (м. Рига, Латвія; англ. — University of Latvia), за програмою академічної мобільності.
- Студентка Д.Москвич навчалася за програмою кредитної мобільності у Вільнюському університет (м. Вільнюс, Литва), за програмою академічної мобільності.
- Близько 40 студентів/ок ОП «Реклама і зв’язки з громадськістю» стали слухачам гостьового професора — взяли участь в онлайн-зустрічі з Христо Кафтанджиєвим, доктором маркетингових комунікацій, професором, заступником декана факультету журналістики Софійського університету ім. Климента Охридського (м. Софія, Болгарія).