Фотопроєкт : «Брюссельський Гран-Плас очима українки»
Катерина ЛИМАРЬ, студентка ІІІ курсу факультету журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Кілька місяців тому, а саме з вересня по січень 2023-2024р.р. мені випала можливість навчатися в Брюсселі (Бельгія) за програмою академічної мобільності Erasmus+. Erasmus - це програма обмінів студентів, викладачів та науковців, де можна пізнати щось нове, повчитися чи постажуватися в іншій країні і отримати безцінний досвід. Так сталося і в мене.
Бельгія - мультикультурна країна, яка охоплює різні національності. Вона багата своєю стародавньою архітектурою та неймовірною історією. Має високий рівень життя , а в її столиці Брюсселі розміщені Європейська Комісія, Європейська Рада , Європейський Парламент та Рада ЄС. Бельгія є однією з найбезпечніших і наймиролюбивіших країн світу. Перебуваючи кілька місяців у цій прекрасній країні, я відчула всю її атмосферу. Відзначила для себе, що Бельгія значно допомагає Україні, а жителі країни тепло відгукуються про нашу Батьківщину. Це дуже важливо, тому я вирішила зробити свій фотопроєкт про Брюссель і представити його у аудиторії перед студентами з різних країн. Хотіла показати столицю Європейського Союзу своїми очима. Варто відзначити, що це було зроблено на обраний мною предмет “Фотосправа”, який викладав Валентин Біанчі - професійний фотожурналіст, він не один рік показує свої роботи світу та має високоповажних клієнтів з різних організацій. Протягом певного часу ми вчили теорію, а далі в нас була можливість орендовувати техніку та пробувати себе на практиці. Це було не так просто, адже професійно камерою я ніколи не користувалася. Та все приходить з досвідом і я детально вчила й повторювала правила зйомки та сам апарат.
Фінальне завдання ми мали самі придумати, тому рішення було принято фотографувати людей на Гран-Пласі. У даному фотопроєкті можна побачити абсолютно різні історії людей через об‘єктив камери. Кадри були зняті в районі Гроте Маркт, де розташована гордість Брюсселя - площа Гран-Плас. У той час тільки відкрилася різдвяна ярмарка, тому на її відкриття приходили як корінні бельгійці, так і багато туристів з різних куточків світу. Я потайки думала про те, що в нас , в Україні, було б таке ж свято, але країна-терорист Росія вирішила забрати у нас це… Але , як українка, яка відчуває емпатію , мені хотілося відчути цей вайб і поділитися емоціями людей.
Кожне фото - глибина таємниці почуттів. На фото можна побачити щасливі сім’ї з дітлахами, закохані пари, в яких сяють іскри в очах, люди , які проводять дозвілля, професіоналів на ярмарці тощо. Їх емоції не можуть залишити без уваги. Кадри варті того, щоб їх показувати.
Під кінець хотіла б додати про відгук викладача. “Дякую за такий чудовий проєкт. Я пам’ятаю те, як ти прийшла без досвіду зйомки на професійну камеру, але зараз у тебе тотальне покращення. Тож ти можеш стати вже професійною фотожурналісткою. Пишаюся тобою, Катерино!”, - слова самого Валентина Біанчі.
Я отримала масу моментів, які буду пам’ятати все життя і з впевненістю можу сказати, що завжди варто спробувати, навіть якщо ти цього боїшся, якщо невпевнений у собі тощо. Треба перейти межу страху та реалізовувати свої мрії. Все обов’язково вийде!
ФОТОВИСТАВКА СТУДЕНТІВ ФАКУЛЬТЕТУ ЖУРНАЛІСТИКИ "СВІТ НАВКОЛО НАС АБО ДРУГИЙ РІК ВІЙНИ"
"На превеликий жаль і біль російсько-українська війна триває і, безумовно, ця тема не могла обминути творчий доробок нашої молоді. Окрім, здавалось би, безтурботних життєрадісних фотознімків, досить часто ще можна зустріти сюжети пов’язані з воєнними буднями. І це зрозуміло, адже ми всі чекаємо нашої перемоги й закінчення цього жахіття, яке принесли Україні росіяни. Але всупереч незгодам, оптимізм і глибока віра присутні у всіх роботах студентів.
Хочеться побажати молодим і, безперечно, талановитим авторам подальших творчих здобутків і професійного становлення", - Роман Ратушний, куратор фотовиставки, член спілки фотомистецтва України і AFIP.
Експозицію можна переглянути за адресою вул. Левка Лукʼяненка, 13Б біля Студентського офісу, а також в електронному форматі!
"Між тобою і мною-відстань" "Осінній ранок" "Настрій" "Життя в рожевому кольорі" "Сашко" "Прапор" Давидюк Аліна "Досконалість" Дегнера Анастасія "І погляд її прикрашає мистецтво" "Шалені ритми" Нікіфорова Софія "Ранок міста" Кулікова Анастасія "Посмішка" Кулікова Анастасія "Натягнута струна" Нікіфорова Софія "Я намалюю той день" Домаранська Анастасія "Загублений гігант" Ждан Ілля "Інкогніто" Ільченко Альона "Дзеркальний вимір" Коваленко Мирослава "Мистецтво буди леді" Татарчук Дарія "Для звичайного ока-нічого, для закоханого-романтика" Семиволос Світлана "Дана" Неспірний Богдан "Фонтан на семи пагорбах" Риков Нікіта "Завітали до саду, але не на пікнік" Семиволос Світлана "Україна в символах" Татарчук Дарія "Вечірня мелодія" Чагарна Дарія "Погляд крізь соцмережі" Чагарна Дарія "Одна" Шиколай Марія "Лялька" Шиколай Марія "Тінь минулого" Шиколай Марія "Пам'ять" Чагарна Дарія "Ліхтар" Крісманова Ольга "Венеція" Сорока Дарія "Виставка" Домаранська Анастасія "Політ" Давидюк Аліна "Холодний погляд на теплому фоні (дівчинка)" Семиволос Світлана "Розкішне королівство Монако" Сорока Дарія "Її очі виблискували чорними перлинами, які лише одним поглядом могли підкорити душу" Кравець Анастасія "Весілля в Парижі" Риков Нікіта "З батьком. Програв" Смотрицька Анастасія "Є для серця така покута - забувати скоріше зло, аніж те,що мусило бути і чого в житті не було" Кравець Анастасія "Танцюй, ніби тебе ніхто не бачить, співай, ніби ніхто не чує, будь собою" Кравець Анастасія "Геометрія архітектури" Новік Марія ЖИТТЯ НАВКОЛО НАС (2019)
Гуро Анна
Дащенко Лідія
Дащенко Лідія
Домаранська Анастасія
Гуро Анна
Домаранська Анастасія