Наші партнери

Факультет журналістики став членом Європейської асоціації комунікативних досліджень та освіти (ECREA)

27.02.2023 16.06.22 REC

У лютому 2023 року одинадцять науково-педагогічних працівників Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка стали членами Європейської асоціації комунікативних досліджень та освіти (ECREA) — канд. пед. наук, доц. Г.В. Горбенко; докт. філол. наук, ст. наук. співр. В.Л. Іващенко (адміністратор інституційного членства); докт. політ. наук В.І. Терещук; канд. пед. наук К.Є. Балабанова; канд. наук із соц. комунікацій В.Є. Сошинська; ст. викл. Т.І. Поліщук; канд. пед. наук Я.С. Фруктова; канд. наук із соц. комунікацій, доц. М.М. Нетреба; канд. пед. наук, доц. А.Л. Лісневська; ст. викл. Д.В. Харамурза; викл. О.Д. Гондюл.

Лист-підтвердження


Підписано меморандум про співпрацю з Ґданським університетом (Польща) 

madrydУ травні 2022 року було підписано меморандум про співпрацю між Ґданським університетом (Польща) і Київським університетом імені Бориса Грінченка (Україна). Ґданський університет — один із найбільших і найпопулярніших державних університетів у Польщі. Заснований у 1970 році. Університет на 8 місці в переліку найкращих класичних університетів у Польщі та 24 місці в рейтингу ВНЗ усіх типів від Perspektywy (2018). Навчальна пропозиція університету — це 11 факультетів та більше 70 напрямів навчання.

 


Підписано договір про міжнародну співпрацю з Сухумським державним університетом (Грузія) 

madryd

Київський університет імені Бориса Грінченка 17 грудня 2021 року підписав договір про співпрацю із Сухумським державним університетом (Грузія). Сухумський державний університет — грузинський університет, що функціонує в Тбілісі, хоча історія його починається в Сухумі 5 лютого 1932 року, коли постановою грузинського уряду був заснований Сухумський педагогічний інститут.  У 1979 році Сухумський педагогічний інститут перетворено в Абхазький (Сухумський) університет. 10 грудня 2008 року університет було перейменовано в юридичну особу публічного права – Сухумський державний університет.

Сьогодні в університеті є сім факультетів: юридичний факультет, факультет економіки і бізнесу, факультет освіти, факультет гуманітарних наук, факультет соціальних наук і політичних наук, факультет математичних і комп'ютерних наук, факультет природничих наук і охорони здоров'я.


Участь викладачів Інституту журналістики в міжнародному проєкті

"Фінська підтримка реформи української школи" ("Навчаємось разом") 

madryd15 грудня 2021 року виголошено подяку старшому викладачеві кафедри видавничої справи І.В. Женченку за розроблення освітнього контенту та проведення онлайн-курсу "Осіння школа творців сучасних освітніх матеріалів для Нової української школи" в межах міжнародного проєкту "Фінська підтримка реформи української школи" («Навчаємося разом» / «Learning together»), який триває з 2018 року за підтримки Українського інституту розвитку освіти, МОН України, Міністерства закордонних справ Фінляндії та Європейської Комісії. 


Universitat de Girona

Інститут журналістики став членом Європейської асоціації підготовки журналістів (EJTA)

У грудні 2021 року Інститут журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка став членом Європейської асоціації підготовки журналістів (EJTA). 9 грудня на засіданні Правління EJTA Інститут представляли викладачі кафедри журналістики та нових медіа О.А. Мітчук та О.Д. Гондюл, які ознайомили присутніх із його діяльністю. Головою EJTA в Інституті журналістики обрано Г.В. Горбенко, менеджером проєкту - О.А. Мітчук (сертифікат про членство).

Європейську асоціацію підготовки журналістів було засновано в Брюсселі в 1990 році. Вона об’єднує 70 центрів журналістики, шкіл та університетів із понад 30 країн Європи. Члени асоціації працюють спільно, щоб покращити журналістську освіту в Європі, надаючи можливість співпрацювати в обмінах ідеями та інформацією, викладанні та дослідницьких проєктах. 


Реалізація спільного проєкту з академічної мобільності для викладачів (Staff Mobility for Teaching Agreement) у межах програми Erasmus+KA 107 відповідно до угоди між Університетом Грінченка та Університетом Жирони (Іспанія)

Universitat de Girona

У період із 22 по 30 листопада 2021 року в Університеті Жирони (Іспанія) було реалізовано черговий етап виконання міжнародного проєкту в межах програми Erasmus+ KA 107, який здійснюється відповідно до міжуніверситетської угоди про академічну мобільність для викладачів (Staff Mobility for Teaching Agreement).

Від Університету Грінченка безпосереднє виконання цієї частини проєкту забезпечила кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри реклами та зв’язків із громадськістю Інституту журналістики Маргарита Миколаївна Нетреба.


Підписано угоду про готовність взяти на себе зобов'язання щодо отримання статусу спостерігача в системі ELEXIS

У серпні 2021 року Інститут журналістики підписав Угоду про готовність взяти на себе зобов’язання щодо отримання статусу спостерігача в системі ELEXIS (Європейська лексикографічна інфраструктура – Угода про грант No 731015 – HORIZON 2020), яку представляє Інститут Йозефа Стефана(Словенія). У межах угоди заплановано створення е-словника «Лексичний мінімум медіазнавця», над яким працюють викладачі Інституту. Координатор проєкту – доктор філологічних наук Вікторія Іващенко.


                                     Заявки на отримання грантів (2021)


Universitat de Girona

Підписано протокол про співпрацю з Міжнародною  фундацією  виборчих  систем в Україні

15 лютого 2021 року було підписано Протокол про співпрацю між Київським університетом імені Бориса Грінченка та Міжнародною  фундацією  виборчих  систем в Україні (IFES  Ukraine), мета якої полягає в сприянні освітньому розвиткові в Україні через курс громадянської освіти та діяльності, спрямованої на покращення якості викладання й інформованості про громадянську відповідальність. Результатом співпраці стало впровадження вибіркової дисципліни «Демократія: від теорії до практики» в навчальний процес Інституту журналістики.


   Виграні гранти для реалізації (2018-2020)

 Заявки на отримання грантів (2018-2020)


Підписано договір про міжнародну співпрацю з Університетом Короля Хуана Карлоса (Мадрид, Іспанія)

madrydКиївський університет імені Бориса Грінченка 17 грудня 2019 року підписав договір про співпрацю з Університетом Короля Хуана Карлоса (Мадрид).

Університет було засновано в 1996 році урядом Мадридського спільноти й названо на честь колишнього короля Іспанії Хуана Карлоса I. Це один із восьми та другий за величиною державний університет Мадридського спільноти, в якому навчається 44 916 студентів.

Університет короля Хуана Карлоса пропонує 64 спеціальності бакалаврського рівня, 44 подвійні, 6 англійською мовою, 18 дипломів і 8 інженерних спеціальностей, а також широкий спектр офіційних магістерських (81) і докторських програм, що передбачають підготовку (34) в  галузі медичних, прикладних наук і технологій, комунікаційних наук, а також права і соціальних наук.


Підписано договір про міжнародну співпрацюз Латвійським університетом (Рига) 

latviyaКиївський університет імені Бориса Грінченка підписав договір про співправцю з Латвійським університетом.

Заклад вищої освітив Ризі був заснований у 1919 році. Сьогодні в університеті представлено 13 факультетів, на яких готують спеціалістів у різних галузях наук. Це ще й один з найбільших ЗВО країни за чисельністю студентів (щороку тут навчаються 15000 осіб). Близько 5% студентів є іноземцями; ЗВО приділяє значну увагу міжнародній співпраці:підписано понад 200 двосторонніх угод з університетами 50 країн світу; студенти приймають участь у програмі обміну Erasmus+; Латвійський Університет входить до престижних міжнародних організацій EUA (Європейська асоціація університетів), UNICA (Мережа університетів столиць Європи), BSRUN (Мережа університетів регіону Балтійського моря), UTRECHT Network та інших.


Підписано договір про міжнародну співпрцю з Університетом Жирони (Іспанія)

Universitat de GironaКиївський університет імені Бориса Грінченка підписав договір про співпрацю з Університетом Жирони. Ініціатором підписання договору була кафедра реклами та зв’язків з громадськістю нашого Інституту.

Іспанський заклад вищої освіти був заснований у 1446 році та є одним з найстаріших в країні. Сьогодні Університет Жирони налічує 9 факультетів, на яких готують спеціалістів у різних галузях наук. Наш партнер активно впроваджує наукову та міжнародну діяльність. Ми щиро сподіваємося, що спільно реалізуємо чимало цікавих освітніх проектів!


 Підписано договір про міжнародну співпрцю з Академією Яна Длугоша

(Ченстохова, Польща)

phoca thumb m 03 01-03 mizhnar spivrobitn 03На початку березня 2017 року було підписано договір про міжнародну співпрацю Інституту журналістики Університету Грінченка з Академією Яна Длугоша (Ченстохова, Польща).

Академія імені Яна Длугоша в Ченстохові – сучасний державний вищий навчальний заклад з 40-річною історією. Академія систематично відслідковує сучасні тенденції на ринку праці та переформатовує навчальний процес відповідно до вимог сучасності, враховуючи особливості розвитку країн Західної та Східної Європи, що дозволяє навчальному закладу бути одним з найкращих науково-дидактичних центрів сучасної Польщі.

В рамках договорів про міжнародне співробітництво запланова програма академічної мобільності для студентів та викладачів.

 

Факультет у соціальних мережах