Академічна мобільність викладачів та студентів

 Участь викладачів у міжнародних програмах академічної мобільності (січень-червень 2022)


З вересня 2021 року здійснюють кредитну мобільність:

 • в Університеті імені Адама Міцкевича в Познані (Польща) – студентка ОП "Реклами і зв'язків з громадськістю" О.О. Ільїнова (до грудня 2021 року);
 • у Вільнюському Університеті (Литва) – студентка ОП "Реклами і зв'язків з громадськістю" Д.С. Москвич (до 26 січня 2022 року).

Онлайн-навчання студентів Інституту журналістики за програмою академічної мобільності в Університеті Латвії

latviya

З 20 вересня до 3 грудня 2021 року тривало онлайн-навчання студентів Інституту журналістики за програмою академічної мобільності в Університеті Латвії. Перше заняття розпочалось на платформі Zoom вступною лекцією від керівника кафедри політології, професора Івети Рейнхольде. Студенти мали можливість ознайомитись із майбутніми програмами та форматом навчальних занять, ставити питання та спілкуватися між собою.

 

Щороку відділ політології Факультету соціальних наук Латвійського університету  у співпраці з Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки приймає студентів різних українських університетів на тримісячне навчання за інтенсивним модулем Школи молодих фахівців: «Дослідження Європейського Союзу – внутрішня та зовнішня політика». Навчання для українських студентів, які здобувають або вже здобули вищу освіту, проводилося англійською мовою. У програмі мобільності взяли участь 14 здобувачів освіти Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка: 6 здобувачів освіти магістерської ОП “Контент-продюсування цифрових медіапроєктів” (А.Р. Михайлюк,  І.А. Широкова, Д.К. Андрушко,  Я.С. Андрушко, А.О. Візерська,  К.С. Голуб), 5 здобувачів освіти ОП “Реклама і зв’язки з громадськістю” (Є.С. Кістанова, Н.О.Піддубна, Д.І. Алтухова, М.О. Зуєва, І.О. Паша), 1 здобувач освіти ОП “Інформаційна, бібліотечна та архівна справа” (С.О. Гуменюк) і 1 здобувач освіти ОП “Міжнародна журналістика” (Є.В. Єрошкіна).

Модуль європейських досліджень складався з двох інтегрованих частин: 

 • Зовнішня політика (курс із європеїзації: від партнерства до членства та заснування Європейського Союзу);
 • Внутрішня політика (політичні комунікації в Європейському Союзі, політика в Латвії, міжнародне спілкування та публічна дипломатія). 

Школа молодих спеціалістів створена для студентів бакалаврського та магістерського рівнів, а також для аспірантів, які можуть обирати модулі відповідно до своїх академічних інтересів та потреб. За кожен модуль студенти отримали сертифікати міжнародного рівня від Латвійського університету. 


Реалізація спільного проєкту з академічної мобільності для викладачів (Staff Mobility for Teaching Agreement) у межах програми Erasmus+KA 107 відповідно до угоди між Університетом Грінченка та Університетом Жирони (Іспанія)

 

vypusk

У період із 22 по 30 листопада 2021 року в Університеті Жирони (Іспанія) було реалізовано черговий етап виконання міжнародного проєкту в межах програми Erasmus+ KA 107, який здійснюється відповідно до міжуніверситетської угоди про академічну мобільність для викладачів (Staff Mobility for Teaching Agreement).


Від Університету Грінченка безпосереднє виконання цієї частини проєкту забезпечила кандидат наук із соціальних комунікацій, доцент кафедри реклами та зв’язків із громадськістю Інституту журналістики Маргарита Миколаївна Нетреба.

Під час перебування в університеті Жирони: 

 • прочитано курс лекцій у межах дисципліни «Креатив у комунікаціях», присвячений креативному інструментарію CRAFT (Creative Algorithm Framework and Tools) та теорії вирішення винахідницьких завдань для студентів 4 курсу освітньої програми «Реклама та зв’язки з громадськістю»;
 • проведено лекцію-презентацію для студентів різних курсів про Київський університет імені Бориса Грінченка, освітню програму «Реклама та зв’язки з громадськістю», навчання в центрах компетентностей, про активне студентське життя та освітні проєкти;
 • відбулися робочі зустрічі з деканом факультету туризму Joaquim Majó Fernández, заступником декана Sílvia Espinosa та керівником міжнародного відділу факультету José Garcia-Boër, під час яких обговорювалися питання а) подальшої тісної співпраці між обома університетами, б) наукових пошуків та їх реалізації в написанні колективних праць, в) організації спільних міжнародних конференцій, г) реалізації  нової програми міжнародного онлайн-навчання COIL (Collaborative Online International Learning) та ін. 

Результатом мобільності Маргарити Миколаївни Нетреби стала підготовка наукової статті для журналу, що індексується у наукометричній базі Scopus. Стаття репрезентує результат спільної роботи Університету Жирони, Радіообсерваторії Каталонії (OBS) Автономного університету Барселони (UAB) та Університету Грінченка в аспекті дослідження стану популярності традиційних аудіовізуальних засобів масової інформації й встановлення домінантного режиму медіаспоживання студентської молоді.

                            akadem mobilnist   akadem mobilnist5 

                            akadem mobilnist7  akadem mobilnist3  akadem mobilnist8


У 2021 році викладачі та студенти Інституту журналістики в межах 6 програм міжнародного стажування пройшли підвищення кваліфікації: 

 • «National communication security in the age of new technologies» (Латвійський університет, 1–24.10.2021) – викладачі: О.В. Воскобойнікова-Гузєва, А.Л. Лісневська, О.В.Курбан (за фаховим модулем); cтуденти: О. Демчук (ОП "Міжнародна журналістика"), С.  Несін (ОП "Реклама і зв'язки з громадськістю"), М. Соколовськ(ОП "Реклама і зв'язки з громадськістю");
 • онлайн-стажування (Університет Менделя в Брно, Академія сценічних мистецтв у Празі, Технічний університет Острави, Європейський Союз за підтримки Східноєвропейського центру фундаментальних досліджень, 1–20.03.2021) – В.Л. Іващенко, Л.Г. Масімова, К.Є.  Балабанова (за фаховим модулем);
 • «International grants and research projects from ideas to implementation: practice, experience, perspectives» (Університет Економіки у Бидгощі / Польща, 20.09–1.11.2021) – І.Ю. Афанасьєв;
 • «Distance education: innovative methods and digital technologies» (Вища школа бізнесу Національного університету Луїса в Новому Сончі / Польща (7.12.2020–29.01.2021) – В.Є. Сошинська (за фаховим модулем);
 • «Innovative methods of the education process for the specialties “Journalism” and “Management” of socio-cultural activity” in Ukraine and EU countries» (Куявський університет у Влоцлавеку / Польща, 22.02–2.04.2021) – О.В. Журавська (за фаховим модулем).

Результати конкурсу за програмою академічної мобільності у рамках договору про співпрацю з Вільнюським університетом (Литва)

3 листопада 2020 р. в Університеті Грінченка закінчився конкурсний відбір для навчання за програмою кредитної мобільності у Вільнюському університеті (Литва) на весняний семестр 2020-2021 н. р.

На розгляд Конкурсної комісії надійшли документи від 14 студентів з трьох структурних підрозділів Університету.

На підставі наданих документів, враховуючи рівень успішності, рівень володіння іноземною мовою, наукові здобутки, участь в університетському житті Конкурсна комісія рекомендувала до проходження мобільності двох студентів. Зокрема,  Дар’ю Москвич, студентку першого (бакалаврського) рівня (2 курс), спеціальність 061 «Журналістика».


70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ ПОЧИНАЮТЬ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ “ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ” НА ФАКУЛЬТЕТІ СОЦІАЛЬНИХ НАУК ЛАТВІЙСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Щороку відділ політології Факультету соціальних наук Латвійського університету  у співпраці з Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки приймає студентів різних українських університетів на тримісячне навчання за інтенсивним модулем Школи молодих фахівців: «Дослідження Європейського Союзу – внутрішня та зовнішня політика». 

 

Цього року проєкт буде реалізовуватися з 20 вересня до 18 грудня 2020 року. Навчання для українських студентів, які здобувають або вже здобули вищу освіту, проводитиметься англійською мовою.

 

Модуль європейських досліджень складається з двох інтегрованих частин: 

 • зовнішня політика (курс із європеїзації: від партнерства до членства та заснування Європейського Союзу);
 • внутрішня політика (політичні комунікації в Європейському Союзі, політика в Латвії, міжнародне спілкування та публічна дипломатія). 

 

За кожен модуль студенти отримають сертифікат міжнародного рівня від Латвійського університету. Школа молодих спеціалістів створена для студентів бакалаврського та магістерського рівнів, а також для аспірантів, які можуть обирати модулі відповідно до своїх академічних інтересів та потреб.

 

Навчальний процес відбуватиметься онлайн, що дозволить об’єднати чимало студентів. Для участі в програмі було подано 70 заявок від студентів із провідних університетів України, зокрема з Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого, Полтавського юридичного інституту, Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, Львівського національного університету імені Івана Франка, Інституту міжнародних відносин Національного університету імені Тараса Шевченка, Київського університету імені Бориса Грінченка.

 

У програмі мобільності беруть участь також студенти-грінченківці та молоді науковці Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка: Желницька Аріна Олексіївна, Божко Лоліта Віталіївна, Бухамет Маргарита Олександрівна, Витушко Надія Петрівна, Кара Альона Олександрівна, Калушка Ольга Ігорівна, Ільїнова Олександра Олексіївна, Куколевська Стефанія Олександрівна, Гаєвська Поліна Ярославівна, Гондюл Олександра Дмитрівна.

 

21 вересня навчання розпочалося на платформі Zoom вступною лекцією керівника кафедри політології, професора Івети Рейнхольде. Студенти мали можливість ознайомитись із майбутніми програмами та форматом навчальних занять, задати питання та поспілкуватися між собою.

 

Бажаємо нашим студентам продуктивних місяців навчання та нового досвіду!

70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇ...
70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ ПОЧИНАЮТЬ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ “ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ” НА ФАКУЛЬТЕТІ СОЦІАЛЬНИХ НАУК ЛАТВІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇ...
70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ ПОЧИНАЮТЬ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ “ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ” НА ФАКУЛЬТЕТІ СОЦІАЛЬНИХ НАУК ЛАТВІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇ...
70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ ПОЧИНАЮТЬ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ “ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ” НА ФАКУЛЬТЕТІ СОЦІАЛЬНИХ НАУК ЛАТВІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇ...
70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ ПОЧИНАЮТЬ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ “ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ” НА ФАКУЛЬТЕТІ СОЦІАЛЬНИХ НАУК ЛАТВІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ
70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇ...
70 СТУДЕНТІВ З УКРАЇНИ ПОЧИНАЮТЬ НАВЧАННЯ ЗА ПРОГРАМОЮ “ЄВРОПЕЙСЬКОГО СОЮЗУ” НА ФАКУЛЬТЕТІ СОЦІАЛЬНИХ НАУК ЛАТВІЙСЬКОГО НАЦІОНАЛЬНОГО УНІВЕРСИТЕТУ

Факультет у соціальних мережах