Наукова робота

План наукової роботи кафедри на 2025 р.doc

План наукової роботи кафедри на 2023 р.doc

План наукової роботи кафедри на 2022 р.doc

План наукової роботи кафедри на 2021 р.doc


 

Наукова діяльність кафедри у 2024 році

Викладачі залучають здобувачів до дослідницької роботи в рамках факультетської наукової теми «Медіазнавчі студії в науковому та освітньому дискурсах» (2019-2024). В рамках дослідження студенти Панченко А., Місаїлова М., Ясінська М. працювали над темою «Неформальна медіаосвіта: українські та європейські студії» (https://cutt.ly/Cw9iS9sE , https://is.gd/PcxHN4 ). 

 

Друга всеукраїнська науково-практична студентська конференція 

«СВІТОВА ЖУРНАЛІСТИКА В  ЕПОХУ ГЛОБАЛЬНИХ ЗМІН» 21 травня 2024 року

Докторанти освітньо-наукової програми «Журналістика»

  1. Олександра ГОНДЮЛ

СТВОРЕННЯ МЕДІАОСВІТНІХ ІГОР ЯК ІНСТРУМЕНТ

ПОПУЛЯРИЗАЦІЇ ЦІЛЕЙ СТАЛОГО РОЗВИТКУ

  1. Денис ВІТКОВСЬКИЙ

ВІЗУАЛІЗАЦІЯ В СУЧАСНИХ МІЖНАРОДНИХ МЕДІА: ОСНОВНІ ТРЕНДИ

  1. Юрій САВИЦЬКИЙ

ВІДДЗЕРКАЛЕННЯ НАРАТИВІВ РОСІЙСЬКОЇ ПРОПАГАНДИ В ЗАХІДНИХ МЕДІА

  1. Костянтин БАКАЄВИЧ

ТЕЛЕВІЗІЙНІ ВИМІРЮВАННЯ В УКРАЇНІ ПІД ЧАС РОСІЙСЬКО-УКРАЇНСЬКОЇ ВІЙНИ

  1. Віктор СИТНИК

ЦИФРОВА ПЕРІОДИКА В УКРАЇНІ: ПРОГРЕСИВНІ БІЗНЕС-МОДЕЛІ

Сергій ФРУКТОВ

ШТУЧНИЙ ІНТЕЛЕКТ В МЕДІАГАЛУЗІ: ПРОБЛЕМА В КОНТЕКСТІ ЖУРНАЛІСТСЬКИХ СТАНДАРТІВ

здобувачка ОПП «Медіакомунікації»

Катерина КУЗЬМЕНКО

ПОДКАСТ ЯК НОВИЙ ЖАНР В УКРАЇНСЬКІЙ ПРОФЕСІЙНІЙ УРНАЛІСТИЦІ

здобувачки ОП «Журналістика»

  1. Дарина ПШЕНИЧНА, 2. Ольга ЧЕРКАСОВА

БЛОГЕР ЯК ЛІДЕР ДУМКИ ПІД ЧАС ВІЙНИ

  1. Валерія ТОБЯШ

АБРЕВІАТУРИ В ТЕКСТАХ ІНТЕРНЕТ-ВИДАННЯ «УКРІНФОРМ»: СТРУКТУРА ТА ВЖИВАННЯ

Програма конференції

https://fj.kubg.edu.ua/images/phocagallery/Podii2024/KMJ/%D0%9F%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B0_2024-05-21_%D0%9A%D0%9C%D0%96_%D0%9A%D0%A3%D0%91%D0%93.pdf 

Інформація про конференцію https://fj.kubg.edu.ua/pro-fakultet/news/podiji/3134-druha-naukovo-praktychna-studentska-konferentsiia-svitova-zhurnalistyka-v-epokhu-hlobalnykh-zmin-2.html 

 

  • Donbas Media Forum 2024, 18-19 жовтня 2024 року 

— щорічна конференція, яка збирає журналістів і медіаменеджерів України та світу, дає можливість обговорити актуальні проблеми професії та налагодити комунікацію 

Програма

Євроінтеграція під час війни: місія національних та локальних медіа

Майстер-клас від 2402 Foundation: як медійникам протидіяти онлайн-насильству (за підтримки Voices of Ukraine)

Сила рівності: як політика гендерної рівності змінює українські медіа / воркшоп від ГО "Жінки в медіа" за підтримки International Media Support (IMS)

Українські медіа: між цензурою та самоцензурою

Монетизація для медіа: кейс-стаді від українських редакцій (за підтримки Voices of Ukraine)

Чи є географічні межі в російської пропаганди та дезінформації? 

Майстерклас: як ефективно взаємодіяти з пресслужбами військових підрозділів та регіональних адміністрацій

Інформаційна окупація ТОТ: як росіяни використовують медіа і ресурси пропаганди для впливу на людей (у партнерстві з «Детектор медіа»)

Залаштунки управління медіа: особисті виклики керівника (у партнерстві з Jnomics) 

Євроінтеграція Молдови та України: Спільні виклики і роль медіа

Від медіа трафіку до медіа впливу: як регіональні ЗМІ можуть переглянути свою роль та цілі (за підтримки Voices of Ukraine)

Що і як писати про полонених? Правові та етичні аспекти (у партнерстві з НСЖУ)

Чому у регіональних медіа бракує людей, де їх шукати та як втримати?

Як медіа в Україні впливають на відбудову: досвід мережі “Вікно Відновлення”

Різноманітність, рівність та інклюзивність у медіа як імператив для процесу відновлення та реконструкції України (у партнерстві з UNESCO)

У пошуках порозуміння: чи зможуть медіа та влада побудувати новий рівень відносин 

Штучний інтелект для регіональних медіа: помічник чи загроза?

Контент зі змістом: як відповідальне поширення інформації стає основою стратегії медіаграмотності України до 2026 року (у партнерстві з UNDP)

Висвітлення питання військовополонених у медіа: проблеми та пошуки рішень

Іномовлення від України. Хто робить щось для закордоння? Що і де читають про нас за кордоном?

Що приніс галузі Закон «Про медіа»

ШІ проти маніпуляцій: Емоційні гойдалки українського Telegram

Слухачі 

Здобувачі ОП «Журналістика»

Коноховець Олександра

Криштопова Ольга

Левицька Юлія

Матюхін Вадим

Мацарська Аріна

Наріжна Вероніка

Пшенична Дарина

Плаксій Катерина

Проноза Маргарита

Тобяш Валерія

Чумаченко Марія

Анастасія Довгаль

Криштопова Ольга

Левицька Юлія

Мацарська Аріна

Проноза Маргарита

Пшенична Дарина

Юрійчин Діана


Вітаємо!

Вітаємо студентів та наукових керівників з перемогою у I турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт!

Диплом | Бесплатно значокДиплом Скирти Дар'ї Вадимівни за перемогу у І турі Всеукраїнського конкурсу за перемогу у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі знань «Гендерні дослідження»у 2021/2022 н.р.

 Диплом | Бесплатно значокПодяка Хамедовій Ользі Анатоліївні за підготовку переможця І туру за підготовку переможця І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі знань «Гендерні дослідження» у 2021/2022 н.р. 

Диплом | Бесплатно значокДиплом Топчій Юлії Вікторівни за перемогу у І турі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі знань «Журналістика» у 2021/2022 н.р.

 Диплом | Бесплатно значокПодяка Мітчук Ользі Андріївні за підготовку переможця І туруза підготовку переможця І туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт із галузі знань «Журналістика» у 2021/2022 н.р.  


  • 1.10-24.10 2021 року Лісневська А.Л. взяла участь в рамках програми академічної мобільності "NATIONALCOMMUNICATIONSECURITYINTHEAGEOFNEWTECHNOLOGIES" (1.10 – 24.10.2021 р.). між Факультетом соціальних наук Латвійського університету  та Інститутом журналістики Університету Грінченка на основі угоди про співпрацю між університетами.
  • 5 Грудня 2021 року Хамедова О.А. взяла участь у Міжнародному форумі «Інформаційна безпека: актуальні тренди 2020-2021» (доповідь: «Маніпулятивні технології в українській пресі 1920-1930-х років: гендерний аспект»). 
  • 9 грудня 2021 року Хамедова О.А. взяла участь у V Міжнародному конгресі сходознавців (доповідь: «Медійні репрезентації східної жінки в українській пресі 1920-1930-х років»).

Наукова діяльність кафедри у 2020 році

1 лютого 2020 року оформлено та подано грантову завку Jean Monnet  «Jean Monnet Module on Implementation of European Practices of Information Audiovisual Content in the Ukrainian Media Are» the reference number 620419-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE, учасники Гандзюк В.О., Гондюл О.Д,  Досенко А.К., Лісневська А.Л., Фруктова Я.С. the reference number 620419-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE. Метою програми є розроблення змісту програми навчального модуля для очного (60 годин) та дистанційного навчання (60 годин) у контексті формальної, неформальної й інформальної освіти, підвищення кваліфікації фахівців медіасфери та викладачів факультетів журналістики.

25 лютого 2020 року  оформлено та подано грантову завку у складі міжнародного колективу проект Horizont-2020 «Нейрокомунікації в системі гуманітарної та цифрової безпеки» Заявка ID 959196 (учасники від кафедри Гондюл О.Д, Лісневська А.Л.) Метою програми є створення системи національної інформаційної безпеки на основі інноваційних технологій.

19 березня 2020 року II Міжнародна науково-практична конференція «Журналістика та реклама: вектори взаємодії» м. Київ, КНТЕУ доповідь Фруктова Я.С.,  Лісневська А.Л. «Специфіка впливу аудіовізуального контенту на «людину медійну» 

6-8 березня 2020 р. ІІ Міжнародний конгрес наукових досліджень (м. Анкара, Туреччина Учасник доцент кафедри Бикова О., тема доповіді  «Специфика создания образа Турции в сборнике репортажей на путевую тематику Леонида Первомайского «Блокнот блужданий» (1929)».

15 квітня 2020 року Міжнародна науково-практична онлайн-конференція «Забезпечення якості вищої освіти у країнах Європейського Союзу», доповідь доцента кафедри Фруктова Я.С., разом зі співдослідниками Centers of media education: European experience and Ukrainian realities.

25 квітня 2020 року Конкурс наукових робіт з журналістики ІІ місце Татарчук Д. "Інструменти фактчекінгу при виявленні фейкової інформації в соціальних медіа"

Керівник: Росінська О. 

12-14 червня 2020 року ІV Міжнародна конференція соціальних і гуманітарних наук (м. Анкара, Туреччина,). Учасник доцент кафедри Бикова О., тема доповіді «Украинско-турецкие дипломатические отношения 1919-1920-х гг. в мемуарах А. Лотоцкого “В Царьграде”».

19 червня 2020 р. Всеукраїнська наукова інтернет-конференція з міжнародною участю «Медіатворчість в сучасних реаліях: протистояння медіатравмі» доцент кафедри Фруктова Я.С. взяла участь у дискусії з доповіддю «Дистанційне навчання: рефлексія досвіду впровадження», окреслила нормативно-правові засади, переваги та недоліки онлайн-навчання, засоби запобігання психологічним травмам, унаочнила кількісні та якісні результати навчальної діяльності у цьому форматі Інституту журналістики.
Naukovarobota 1Naukovarobota 10

 

 

 

 

 

 

 

30 вересня 2020 р. участь у тренінгах за міжнародною програмою з фактчекінгу  dpa meets Ukrinform - fact checking forum 2020, доценти кафедри Лісневська А.Л та Фруктова Я.С. та студенти О. Демаш та В. Стрітюк.

Naukovarobota 4 Naukovarobota 5 Naukovarobota 6 Naukovarobota 9

14 вересня - 9 жовтня 2020 року наукове стажування Росінська О.А. - Uniwersytet ekonomyczny w Krakowie 

9-11 жовтня 2020 року V Міжнародна конференція наукових досліджень «Чукурова» (м. Адана, Туреччина,). доцент кафедри Бикова О. «Специфика создания образа Турции в сборнике репортажей на путевую тематику Елены Кисилевской “Письма из-за Чорного моря (К сыну)”»

16 та 25 листопада 2020 року.  Участь доцента кафедри Фруктової Я.С. у нарадах робочої групи парламентських слухань "Факти чи фейки", на яких розглядали питання медіакультури пересічних громадян, дотримання професійних стандартів журналістами, відповідальність блогерів, Закон України "Про медіа", можливі пропозиції для уряду, парламенту, міністерств та відомств.

Naukovarobota 2 Naukovarobota 3

5 листопада 2020 року IV міжінститутський семінар «Кіберсоціалізація в умовах пандемії» Лабораторія психології масової комунікації та медіаосвіти ІСПП НАПН України. Участь як спікера доцента кафедри Фруктової Я.С. «Центри медіаосвіти як суб'єкти кіберсоціалізації молоді»
8 листопада 2020 року. 2 з 2 команд у фіналі конкурсу медіапроектів «Інфотон». 

Студенти кафедри журналістики та нових медіа (лідери проектів Анастасія Шапоренко та Даяна Данилюк, керівники доц. Фруктова Я.С. та Лісневська А.Л.)  пройшли спочатку до 2 туру (понад 200 заявок, з 82 команд обрали 30), а сьогодні - до фіналу!!! увійти у 10 кращих медіаосвітніх проектів це вже – перемога. Вітаємо!!! 

20 листопада 2020 року Міжнародна науково-практична конференція  «Журналістика в епоху цивілізаційних трансформацій», доповідач професор кафедри Зражевська Н.І. «Постнекласична парадигма медіадосліджень: теорія хаосу в аналізі повідомлень масової комунікації»

25 листопада 2020 р.  Всеукраїнська онлайн-конференція «Професійна діяльність сучасного педагога в умовах парадигмальних змін». Участь як доповідача доцента кафедри Фруктової Я.С. у другій дискусійної платформи "Диджиталізація професійної діяльності сучасного педагога в умовах суспільних трансформацій". Тама доповіді: «Медіа-інформаційна компетентність сучасного вчителя: європейські практики, українські реалії» Під час виступу було окреслено компоненти інформаційно-цифрової компетентності педагога, порівняно їх із складовими медіа-інформаційної компетентності як базової для членів європейського суспільства, ознайомлено слухачів з програмами медіаосвіти педагогів в Україні, визначено напрямки самоосвіти вчителів.

18 вересня-27листопада 2020 навчання за міжнародною програмою доцент кафедри Хамедова О. А."Journalism Teacher's Academy" Deutsche Welle Akademie та Українського інституту медіа та комунікацій, міжнародний сертифікат про підвищення кваліфікації (180 год);

Naukovarobota 12

20 вересня-18 грудня 2020 року навчання за інтенсивним модулем викладач кафедри Гондюл О. Школи молодих фахівців: «Дослідження Європейського Союзу – внутрішня та зовнішня політика», Відділ політології Факультету соціальних наук Латвійського університету  у співпраці з Міністерством закордонних справ Латвійської Республіки, сертифікат міжнародного рівня від Латвійського університету; 

Січень 2020 наукове стажування, професор кафедри Георгієвська В.В. - Університет Менделя в Брно, Академія перфоменсу в Празі, Технічний університет в Остраві;

10 грудня 2020 року XIII Międzynarodowa Konferencja Naukowa, „Globalne konteksty poszanowania praw i wolności człowieka” (Poland, Glivice) А. Dosenko , Internet access and the right to development. Poland’s and Ukraine’s strategy for digitization (comparative study). 

Круглий стіл «Медіаосвіта та медіаграмотність: досягнення ЄС і перспективи України»

Публікації про захід: Укрінформ, Детектор-медіа, Грінченко-інформЛабораторія психології масової комунікації та медіаосвіти ІСПП НАПН України, Radio BG.

 

 

 Міжнародні контакти

1. Інститут журналістики Білоруського державного університету (BELARUSIAN STATE UNIVERSITY) (Мінськ, Білорусь)

univer 1

2. Школа журналістики CELSA (Сорбона, Париж, Франція);

univer 3

3. Університет імені Адама Міцкевича, Факультет політичних наук та журналістики (Познань, Польща);

univer 2

4. Університет імені Фернанду Пессоа (Порто, Португалія)

univer 1

5. Iнституту мистецтв, дизайну і підприємництва – IADE (Лісабон, Португалія)

 univer 2

 

 

Факультет у соціальних мережах