21 травня 2024 року відбулась Друга науково-практична студентська конференція «Світова журналістика в епоху глобальних змін». Конференцію організувала кафедра міжнародної журналістики Факультету журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Саме в цей день у всьому світі відзначається Всесвітній день культурного розмаїття в ім’я діалогу та розвитку, що має на меті інформувати громадськість про цінність і важливість розмаїття культур і, зокрема, сприяти за допомогою освіти та медіа усвідомленню позитивної ролі культурного розмаїття. Тож не випадково конференція, що присвячена обговоренню актуальних проблем світової та української журналістики в епоху воєн та конфліктів, припала саме на цей день.
З вітальним словом до учасників конференції звернувся Терещук Віталій Іванович, завідувач кафедри міжнародної журналістики, доктор політичних наук, доцент. Модераторами конференції виступили Гондюл Олександра Дмитрівна, викладачка кафедри міжнародної журналістики, Семенюк Олег Анатолійович, доктор філологічних наук, професор кафедри міжнародної журналістики.
До конференції долучились 26 студентів та аспірантів переважно журналістських спеціальностей — представників різних українських закладів вищої освіти.
В межах конференції діяли три тематичні секції, в рамках яких відбувалися виступи та дискусії:
- Інформація та дезінформація в кризові періоди
- Медіа світу про проблеми війни в Україні та світі
- Актуальні питання української професійної журналістики в новій реальності
Виступи доповідачів охоплювали такі дослідницькі напрями, як міжнародні проєкти збереження та розвитку української культури в різних країнах світу, інструменти інформаційної війни, загрози використання штучного інтелекту з метою дезінформації, роль блогерів та журналістів під час війни, інтерактивні інструменти висвітлення сучасних криз, вплив війни на зміни у світових тенденціях культурних індустрій, важливість взаємодії та залучення іноземців до висвітлення перебігу війни проти України, трансформації бізнес-моделі цифрової періодики під час війни, та інші дослідження та проєкти у форматі подкастів, тікток-каналів, Ютуб-каналів тощо про необхідність висвітлення війни на міжнародну аудиторію.
За результатами конференції буде видано збірник тез.