10 листопада 2022 року відбувся Міжнародний круглий стіл на тему «Міжнародні медіакомунікації у цифрову епоху». Організатором Круглого столу є кафедра міжнародної журналістики Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка.
До участі у Круглому столі долучилися викладачі, студенти, науковці та дослідники, фахівці медіасфери з різних країн світу.
Попри воєнні дії, національні виклики та кризи, Україна не стоїть на місці, а продовжує змінювати себе та світ навколо, ще більше нарощуючи в собі жагу до свободи та перемоги! Освітянська та наукова спільнота є стійкою та адаптивною навіть під час хаосу, постійних трансформацій та невизначеності, адже ще більше розвивається і творить зміни — у дослідницькій, науковій, прикладній площині.
Дата Круглого столу була обрана не випадково, адже 10 листопада у всьому світі відзначається Всесвітній день науки за мир та розвиток (World Science Day for Peace and Development). Мета цього дня — підвищити усвідомлення громадськістю в усьому світі користі науки, а також нагадати міжнародному співтовариству про необхідність використання науково-технічних досягнень на користь миру та розвитку на благо людської цивілізації.
Виступи представників/ць різноманітних інституцій варіювались від досліджень двосторонніх відносин України з іншими країни в медіа сфері та висвітлення України в медіа інших країн до важливості проведення якісних наукових досліджень у галузі журналістики, міжнародних обмінів досвідом для вдосконалення наукової діяльності університетів. Спікери Міжнародного круглого столу розглядали соціальні комунікації як науку, що здатна змінювати світ навколо, особливо в контексті цифрових технологій.
Окрім того, висвітлювались питання інтерактивних платформ та форматів як сучасних інструментів медіакомунікацій — на прикладі особливостей використання Telegram, міжнародних трендів створення подкастів, ігрових технологій в медіа, проте дискусії і розвивались навколо потенційних загроз і небезпек цифрового світу, які розширюються саме завдяки новим технологіям.
Не оминули увагою учасники/ці Круглого столу і обговорення важливості навчання медіаграмотності і стійкості до дезінформації, починаючи від шкіл і до пересічних громадян.
Безумовно, центральною темою обговорення під час Круглого столу було питання війни росії проти України і важливість точного і правдивого висвітлення цієї тематики як в українських, так і закордонних медіа, адже інформаційний фронт є життєво важливим для пришвидшення нашої перемоги!
У роботі Круглого столу взяли участь Марек Адамець — професор Гданського університету (Польща), Йоанна Гетка — професор Варшавського університету (Польща), Олександра Синовець — доцент Сілезького університету технологій (Польща), Олена Горошко – професор НТУ «Харківський політехнічний інститут» та Університету Гумбольдта (Німеччина), Олександр Холод — професор, завідувач кафедри журналістики Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, Олег Джолос — доцент Навчально-наукового інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Олена Тараненко — доцент, менеджерка з розвитку потенціалу проєкту «Вивчай та розрізняй: інфо-медійна грамотність» IREX (Рада міжнародних наукових досліджень та обмінів), Гаяна Юксель — доцент Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського, Лідія Алієва (директорка представництва міжнародного жіночого журналу Business Woman (Азербайджан), Марина Гончарук — журналіст, куратор українсько-тюркських проектів, експерт зукраїнсько-азербайджанського медіапроцесу, Юлія Германова — аспірант НТУ «Харківський політехнічний інститут», викладачі кафедри міжнародної журналістики КУБГ, студенти ОП «Міжнародна журналістика» КУБГ та інші учасники.
Кафедра міжнародної журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка щиро дякує всім учасникам/цям за плідну дискусію під Круглого столу, важливі інсайти, відповіді та нові запитання для подальших обговорень!
Програма круглого столу українською мовою