2 березня 2025 року медіагрупа «Практика Live» Факультету журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка опублікувала новий випуск рубрики «Стажер на 100!», в якому розповідається про те, що таке флорбол і як він пов’язаний з журналістською практикою та становленням особистості журналіста.
Ведуча, студентка 4-го курсу Наталія Слобожан, поспілкувалася з Павлом Локшиним – випускником магістратури 2024 року, який нині працює спортивним коментатором в Українській федерації флорболу.
Як поєднати любов до спорту та журналістику? Чи можна перетворити хобі на професію? Павло поділився своєю історією: від перших кроків у флорболі – до роботи спортивним коментатором. Він розповів, що дало йому навчання, які навички закріпила практика та чому коментування матчів – це більше, ніж просто озвучення подій на полі.
За словами Павла, коментатор має дотримуватися трьох головних принципів:
- Емоційність – важливо не просто коментувати, а створювати атмосферу;
- Чіткість – глядач має розуміти, що відбувається на майданчику;
- Інформаційна цінність – коментатор має додавати цікаві факти та контекст.
Павло також пояснив, як журналістам знайти свою нішу, чому більшість коментаторів працюють одразу з кількома видами спорту та які навички важливі для старту в цій сфері.
Що важливіше – досвід у спорті чи журналістські навички? І чи можливо, будучи студентом, бути відомим? Дивіться повний випуск на YouTube-каналі «Практика Live» та дізнайтеся більше про шлях у спортивну журналістику!
Єлизавета Бобруйко, студентка 2 курсу
Освітня програма "Міжнародна журналістика" Факультету журналістики
Київського столичного університету імені Бориса Грінченка,
членкиня медіагрупи «Практика Live».