28 вересня, о 16.00, у межах проведення Дня Університету на Факультеті журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка відбулося перше відкрите онлайн-засідання ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ на тему “Медіаполітика ЗМІ та позиція журналіста в умовах російсько-української війни”.
Організували дискусію студенти 4 курсу факультету журналістики під керівництвом доктора філософії з журналістики, старшого викладача кафедри журналістики і нових медіа Світлани Петренко та завідувачки НВМ “Radio BG” Надії Зінченко.
Модерував дискусію студент 4 курсу Станіслав Свирид.
Під час дискусії увагу було прикуто до актуальних аспектів медіаполітики України в умовах російсько-української війни, особливостей теле- та радіомовлення з 24 лютого 2022 року та позиції журналіста в сучасних інформаційних війнах. Обговорено пріоритети, загрози та виклики, характерні для медіасередовища в надзвичайних умовах.
Учасники дискусії в доброзичливій, конструктивній атмосфері обмінялися думками з ряду важливих питань, що турбують медіаспільноту. Зокрема поділилися своїми спостереженнями, переконаннями, контроверсійними точками зору. Найбільшу дискусію викликали питання:
- чи вичерпав свої можливості формат марафону #UAразом?
- як співвідносяться медіаполітика ЗМІ та позиція журналіста в умовах війни?
- яку роль відіграє позиція журналіста в інформаційних війнах та як журналісту зробити правильний вибір?
- чи витримують випробування журналістські стандарти в умовах воєнних дій?
- що означає на практиці “соціально відповідальна позиція” журналіста?
У дискусії взяли участь відомі журналісти, громадські діячі, медіаексперти:
Вадим Міський, журналіст, Секретар Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, програмний директор ГО “Детектор медіа”, автор медіапроєктів, що розвінчують фейки;
Анастасія Федченко, воєнна кореспондентка, новинарка, працює в “гарячих точках” з 2014 року, авторка книги на воєнну тематику
Олександр Михельсон, журналіст-публіцист, громадський діяч, волонтер
Надія Зінченко, радіожурналістка, редакторка програми “Факти” на каналі ICTV, завідувачка НВМ “Radio “BG” Київського університету імені Бориса Грінченка
Власну точку зору обґрунтували у своїх виступах студенти 4 курсу факультету журналістики:
Марина Ясінська, Особливості медіаполітики ЗМІ в Україні з 24 лютого 2022 року. Марафон #UAразом як новий формат в умовах російсько-української війни. Об'єднання медіа чи вплив на них?
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на доповідь та презентацію.
Юлія Топчій, Зміни в українському інформаційному вимірі після 24 лютого. Медіа поза марафоном #UAразом
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на доповідь та презентацію.
Ольга Ужвенко, Радіомовлення, що рятує життя. Місцеві ЗМІ як опора загальнонаціональних та ефективний канал діалогу з аудиторією в умовах російсько-української війни
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на доповідь та презентацію.
Вікторія Заіка, Позиція журналіста під час війни: як внутрішня боротьба впливає на вибір сторони
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на доповідь та презентацію.
Дар’я Скирта, Позиція журналіста у боротьбі за реальність
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на презентацію.
Владислав Скрипченко, Вплив журналістських сенсів та меседжів на моральний дух захисників ( на прикладі добровольчих формувань)
Микита Саєнко, Блогерство як сучасний формат донесення вірогідної інформації та власної позиції
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на доповідь.
До дискусії приєдналися викладачі, науковці кафедри журналістики та нових медіа Факультету журналістики, професори Ольга Мітчук та Микола Васьків, доцент Яна Фруктова, а також студенти 1-4 курсів денної та заочної форм навчання.
Перша відкрита онлайн-дискусія поклала початок діяльності ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка. Попереду - обговорення актуальних тем сучасного медіапростору, нові цікаві зустрічі з медіаекспертами, професіоналами журналістики та медіакомунікацій, обміни думками та вироблення позицій.
Наразі студенти-четвертокурсники працюють над створенням ютуб-каналу ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ, на якому невдовзі можна буде переглянути відеозапис першого відкритого онлайн-засідання. Слідкуйте за появою інформації та посилання.
ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ ВСІХ ОХОЧИХ БУТИ В ГОРНИЛІ ПОДІЙ, БРАТИ УЧАСТЬ В ЇХ ОБГОВОРЕННІ, ДОЛУЧАТИСЯ ДО МЕДІАДОСЛІДЖЕНЬ ТА АКТИВНОЇ ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ЗАПРОШУЄМО
студентів всіх курсів і форм навчання до участі в
ДИСКУСІЙНОМУ КЛУБІ
Факультету журналістики.
Якщо маєте бажання доєднатися до Дискусійного клубу, перейдіть за покликанням.