19 квітня 2024 року в Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка вдруге відбулася зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Його Високоповажністю паном Мацудою Кунінорі. Університет Грінченка представляли виконуючий обов’язки ректора Олександр Турунцев, голова Вченої ради Наталя Віннікова, декан Факультету права і міжнародних відносин Микола Кулініч, декан Факультету східних мов Іван Семеніст та ін.
Посол Японії виступив перед студентами з лекцією про Російсько-японську війну 1904-1905 років. У своїй промові пан Мацуда Кунінорі зазначив про те, як Японії вдалося перемогти у війні, яку розв’язала Росія. На зустрічі було проведено паралель Російсько-японської війни та сучасну війну загарбницької країни проти України, де одним з найголовніших інструментів у боротьбі виступає сила віри в армію, партнерів та власну перемогу, навіть якщо техніка, більша територія та кількість військових у ворога переважає.
Студенти-японознавці, майбутні фахівці з міжнародних відносин та журналісти, мали змогу поставити свої питання Надзвичайному та Повноважному Послу Японії і отримати дипломатичні відповіді.
На церемонії нагородження очільнику дипломатичної місії Японії Мацуді Кунінорі було вручено медаль Бориса Грінченка “За особистий внесок у розвиток Університету” та символічний подарунок - тарілка із Києм, зроблена викладачум Факультету образотворчого мистецтва і дизайну.
Університет Грінченка став єдиним закладом вищої освіти України, який відзначений у рамках проєкту «Read Japan Project» й отримав грант на новітню англомовну японознавчу літературу від Nippon Foundation.
На музичній ноті композиції Тору Такеміцу «Ескіз дощового дерева», яку виконав доцент кафедри Факультету музичного мистецтва та хореографії Станіслав Гумінюк завершилася зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Японії в Україні Його Високоповажністю паном Мацудою Кунінорі.