24 лютого 2025 року, у третю річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відкрилася фотовиставка «ВІЙНА. ОБ’ЄКТИВно: погляд грінченківців». Дана подія покликана зберегти пам’ять про цей непростий період для українського народу.
Захід розпочався хвилиною мовчання та вшануванням пам’яті загиблих у війні за незалежність України. На презентації були присутні студенти та співробітники університету Грінченка, а також партнери проєкту. Виставку відкрила заступниця генерального директора бібліотеки з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування Наталія Цукренко, яка наголосила на значущості роботи фотожурналістів у фіксуванні подій війни.
Серед авторів світлин — як професійні фотографи, так і військові, що зафіксували фронтову реальність. Офіцер ЗСУ Віктор Тімохін, один із учасників виставки, поділився досвідом і закликав молодь вірити у свої сили та підтримувати українське військо.
На відкритті виставки її куратор Роман Ратушний, фотограф, член Міжнародної федерації фотомистецтв (FIAP), Національної спілки журналістів України, Національної спілки фотохудожників України, підкреслив важливість фотодокументування війни для історії з подальшим вивченням дослідниками даних матеріалів.
На виставці також представлені роботи:
- Сергія Хомінського — доцента кафедри медіапродюсування та видавничої справи, лейтенанта, пресофіцера 100 Волинської бригади територіальної оборони ЗСУ;
- Віктора Тімохіна — магістра освітньої програми «Медіапродюсування», майора, офіцера відділу Командування Сухопутних військ ЗСУ;
- Богдана Чуняка — мінометника, молодшого сержанта 4 Центру рекрутингу Сил територіальної оборони ЗСУ;
- світлини з особистого архіву Анастасії Мохіної — випускниці університету Грінченка, зв’язківиці, ветерана російсько-української війни.
Значну частину фотовиставки займають роботи студентів Факультету журналістики університету імені Бориса Грінченка, що передають атмосферу життя та боротьби українців проти російської агресії. У заході взяли участь здобувачі освітньої програми «Міжнародна журналістика». Зокрема, до присутніх звернулася Вікторія Руденко, студентка ІV курсу, яка подякувала за можливість бути дотичною до історії та подякувала Збройним силам за захист. Андрій Ходьков, студент ІІІ курсу, фотограф-волонтер українсько-ізраїльської місії медичних волонтерів (FRIDA), розповів про важку роботу фотографа під час війни, і запевнив, що продовжить це робити до нашої перемоги.
Вікторія Руденко
здобувачка IV курсу освітньої програми першого (бакалаврського) рівня «Міжнародна журналістика»
Світлини Володимира Малініна
.