3-9 вересня 2023 року відбулась Літня школа «START-UPS, TRANSFER AND DIGITAL STUDIES» у двомісті Слубіце / Франкфурт-на-Одері, за ініціативи Університету імені Адама Міцкевича у Познані (Польща) та Європейського Університету Віадріна (Німеччина).
Навчання на Літній школі відбувалось в Колегіумі Полонікум (Collegium Polonicum in Słubice). Це спільний науково-дидактичний майданчик двох університетів-партнерів: Університету ім. Адама Міцкевича в Познані і Європейського університету Віадріна у Франкфурті-на-Одері, заснований в 1992. Заклад є формою спільної транскордонної роботи в області досліджень. Головним завданням Колегіуму є робота на користь наукової і культурної взаємодії між Польщею і Німеччиною.
Від Київського університету імені Бориса Грінченка до Літньої школи долучилась Гондюл Олександра, аспірантка 2 року навчання спеціальності «Журналістика», викладачка кафедри міжнародної журналістики Факультету журналістики.
Літня школа включала в себе дослідження особливостей освіти у Польщі та Німеччині, екскурсії, лекції щодо цифрових технологій та стартапів, міжкультурні воркшопи та мовні курси (польська та німецька). Окрім того, для учасників Школи була організована поїздка в Берлін на зустріч із Phineo Startups, організацією, що навчає та об’єднує імпакт-стартапи, що вирішують одну з проблем: Війна проти України, Зміни клімату, Виклики демократії, Міграція. Представники Phineo Startups також розповідали про свою систему вимірювання впливу проєктів / діяльності / стартапів, а також представляли особливості своєї бізнес-програми. Phineo Startups в Берліні розміщуються в екосистемі buM, де представлені компанії та організації, які долучаються до пошуку рішення кризових викликів сьогодення.
Також учасник Літньої школи відвідали культурні установи Франкфурта-на-Одері, що були створені як відповідь на запит про створення культурної спільноти в місті та які реалізовують різноманітні соціальні проєкти, проводять креативні воркшопи та події, займаються благодійністю – це простори Kukuryku та KulturManufaktur.
Серед найцікавіших фактів, які вразили Олександру під час Літньої школи:
- Університет Адама Міцкевича (УАМ) є другим роботодавцем в області після Volkswagen.
- УАМ має статус Дослідницький університет, аби наближатись до змін та створення інновацій, які наразі будують лише приватні корпорації
- УАМ має впроваджений формат навчання - Міжінституційні індивідуальні гуманітарні студії
- Освітній проєкт (німецькомовний) SkalaCampus від Phineoнавчає новій професії «Імпакт-менеджер»
Гондюл Олександра на основі отриманих знань під час Літньої школи проведе для Наукового товариства Університету Грінченка практичний воркшоп щодо цікавих аспектів польської та німецької освіти, а також щодо особливостей створення стартапів.
Київський університет імені Бориса Грінченка щиро вдячний Університету імені Адама Міцкевича та партнерам за запрошення до участі у надзвичайно корисній Літній школі!