24 лютого 2025 року в Національній бібліотеці України імені Ярослава Мудрого відбулося відкриття фотовиставки «ВІЙНА. ОБ’ЄКТИВно: погляд грінченківців».
У третю річницю повномасштабного вторгнення росії в Україну важливим залишається єдність та повага один до одного. Дякуємо нашим друзям та партнерам в особі Генерального директора НБУ ім. Ярослава Мудрого Олега Сербіна за багаторічну співпрацю та підтримку ініціатив Факультету журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка. Зустріч почалася з хвилини мовчання та вшанування пам’яті усіх загиблих у війні за незалежність та цілісність України. Присутніми на презентації виставки були співробітники та студенти Університету Грінченка – Факультету журналістики, Факультету психології, соціальної роботи та спеціальної освіти, Факультету здоров’я, фізичного виховання та спорту.
Відкрила виставку заступник генерального директора НБУ імені Ярослава Мудрого з питань інформаційно-бібліотечного обслуговування Наталія Цукренко. Вона подякувала Збройним силам України за захист та наголосила на тому, що дуже важливою є робота фотографів, які фіксують життя українців, воєнні злочини росіян, які стануть документами для вивчення історії України.
Робота журналіста у воєнний час є важливою та допомагає збирати та зберігати пам’ять про героїзм нашого народу.
Вікторія Іващенко, заступник декана Факультету журналістики з наукової роботи подякувала Національній бібліотеці імені Ярослава Мудрого за партнерство та підтримку проєктів Університету Грінченка та побажала мужності нашим захисникам, стійкості нашому суспільству та перемоги України.
На відкритті виставки був присутнім один з авторів, який нині захищає Україну в лавах ЗСУ Віктор Тімохін, офіцер відділу комунікацій Командування Сухопутних військ. Звертаючись до молоді він зауважив важливість вірити у свої сили, допомагати ЗСУ та бути чесним у обраній журналістській професії. Його світлини сповнені любові до побратимів та мирного українського неба.
Представляючи виставку її куратор Роман Ратушний, фотограф, член Міжнародної федерації фотомистецтв (FIAP), Національної спілки журналістів України, Національної спілки фотохудожників України, зауважив важливість фотожурналістики в усі часи, а особливо під час війни. Звернув увагу присутніх авторів на можливість поділитися такими фото передавши їх до архіву, з подальшим вивчення дослідниками таких матеріалів.
До присутніх звернулася Вікторія Руденко, студентка ІV курсу рівня вищої освіти першого (бакалаврського) ОП «Міжнародна журналістика», яка подякувала за можливість бути дотичною до історії та подякувала Збройним силам за захист.
Андрій Ходьков, студент ІІІ курсу рівня вищої освіти першого (бакалаврського) ОП «Міжнародна журналістика», фотограф-волонтер українсько-ізраїльської місії медичних волонтерів (FRIDA). Андрій сказав про важку роботу фотографа під час війни, але ствердно зауважив, що продовжить це робити до нашої перемоги. Хоч мріє робити мирні пейзажі та потерти щасливих людей.
Виставки продовжить свою роботу до 22 березня 2025 року, до уваги відвідувачів, зокрема, світлини авторства:
- Сергія Хомінського, доцента кафедри медіапродюсування та видавничої справи, лейтенанта, прес-офіцера 100 Волинської бригади територіальної оброни ЗСУ;
- Віктора Тімохіна, магістра освітньої програми «Медіапродюсування», майора, офіцера відділу Командування Сухопутних військ ЗСУ;
- Богдана Чуняка, мінометника, молодшого сержанта 4 Центру рекрутингу Сил територіальної оборони ЗСУ;
- фото з особистої колекції Анастасії Мохіної, випускниці Університету Грінченка, зв’язківиці, ветерана російсько-української війни.
Значну частину фотографій відведено роботам студентів Факультету журналістики Університету Грінченка, які відображають життя та боротьбу українців проти російської агресії.
Вхід на виставку вільний за адресою м. Київ, вул. Михайла Грушевського, 1. Бережіть себе та вірте у наші Збройні сили.
Слава Україні!
З повагою - оргкомітет виставки в особі Тетяни Поліщук, заступник декана з науково-педагогічної та соціально-гуманітарної роботи, Андрій Сінько, викладач кафедри реклами та зв’язків з громадськістю, Ярослав Романюк, студент ІІІ курсу рівня вищої освіти першого (бакалаврського) ОП «Міжнародна журналістика», Яна Колісник, студентка ІІ курсу ОП «Видавнича справа та редагування» та Марина Грабар, студентка ІІ курсу ОП «Журналістика».