Презентація медіаосвіти для дорослих на базі Медіахабу Університету Грінченка на Міжнародній науковій конференції у Болгарії

image 10 30 0124-25 жовтня 2024 року на платформі відеоконференцій Microsoft Teams відбулася ювілейна Міжнародна наукова конференція "Communications, Media and Education in the Paradigm of New Technologies and Artificial Intelligence" організована Факультетом журналістики та масової комунікації Софійського університету «Св. Климент Охридський». Партнерами конференції виступили університети Литви, Румунії, Грузії, Португалії та США. 
 
Усього в конференції взяли участь понад 90 представників різних країн. Від Факультету журналістики Київського столичного університету імені Бориса Грінченка виступили Тетяна Поліщук, старший викладач кафедри реклами та зв'язків з громадськістю та Олександра Гондюл, викладач кафедри міжнародної журналістики. У своїй доповіді "Media education for adults at the Media Hub Grinchenko University" вони познайомили професійну спільноту з досвідом медіаосвіти для дорослих, який реалізує Факультет журналістики. У доповіді представили успішно реалізовані проєкти на базі Медіахабу Університету Грінченка:
  1. Курс «Менеджер з соціальних медіа (SMM-просування)» спільно з Київським міським центром зайнятості проходить на регулярній основі з метою профорієнтації та набуття нових знань у сфері медіа. Програма розроблена з метою підтримки малого та середнього бізнесу та представлення їх у соціальних медіа. Діє з 2017 року, за цей навчання пройшли 277 осіб, частина з яких працевлаштувалася за нових фахом, або вдало розвиває свій бізнес.
  2. Англомовна сертифікатна програма для молоді, проводиться щороку навесні та передбачає тематику пов’язану з креативними технологіями, публічними комунікаціями, розвитком медіаринку тощо. Тренерами виступають як представники ФЖ так і запрошені спікери, зокрема офіційний представник Фестивалю креативності Канські Левів в Україні Ірина Кузнєцова. Кількість слухачів значна, адже програма проходить онлайн. Понад 500 слухачів пройшли цей курс.
  3. Курс «Медіаосвіта та медіаграмотність для освітян: європейські практики» - регулярна серія тренінгів, що проходить як в онлайн так і в офлайн форматах та охоплює освітян, психологів, бібліотекарів Києва й інших регіонів. Це практико-орієнтовані тренінги, що включають інформаційну безпеку, фактчекінг, цифрову культуру, медіапросьюмеризм, гейміфікацію освіти тощо. За час тренінгів навчання пройшли понад 400 осіб
  4. Дидактичний модуль підвищення кваліфікації науково-педагогічних працівників Університету Грінченка «Медіаосвіта: європейські практики» проходить раз на рік з метою підвищення обізнаності викладацького складу зі сферою медіа. Учасники програми отримали нові знання та навички, які допомогають їм покращити процес викладання та підготовку майбутніх фахівців. Такі ініціативи сприяють підвищенню якості освіти та сприяють розвитку професійних компетентностей викладачів. У відгуках про курс "Медіаосвіта: європейські практики" слухачі відзначили важливість опановувати медіапрактиками та підвищувати власну медіа-, ініормаційну грамотність. Усього за час викладання модулю навчання пройшли понад 150 представників Університету Грінченка.
  5. Новим форматом Медіахабу Університету Грінченка стала співпраця з громадськими організаціями за чиїм запитом було організовано та проведено «CommunicationDay» - серію лекцій та майстер-класів щодо представлення ГО в медіапросторі, візуалізації та розбудови власного ком’юніті. 
    Підсумовуючи свій виступ дослідниці відзначили, що реалізації програм з медіаосвіти та медіаграмотності для дорослих є важливою складовою роботи Медіахабу Університету Грінченка. Основним результатом кожного курсу є бажання учасників продовжити розвиток власної медіа-інформаційної компетентності, оптимізації їхньої професійного розвитку, застосування практичних навичок роботи з медіа.

Презентація медіаос...
 Презентація медіаосвіти для дорослих
Презентація медіаос...
 Презентація медіаосвіти для дорослих
Презентація медіаос...
 Презентація медіаосвіти для дорослих

Факультет у соціальних мережах