7 червня 2024 року у Київському столичному університеті імені Бориса Грінченка відбувся партнерський захід разом з Національною спілкою журналістів України – «Журналісти важливі». Журналістика – це більше ніж просто професія. Це покликання, яке вимагає відваги, відданості та безперервного прагнення до правди. У цей непростий час, коли світ стикається з численними викликами, роль журналіста стає ще важливішою. Саме завдяки їх невтомній праці люди дізнаються правду, отримують об’єктивну інформацію і можуть формувати власну думку про події, які відбуваються навколо. Усі присутні вшанували пам’ять загиблих з початку повномасштабного вторгнення медійників, усвідомлюючи, що війна забирає найкращих.
З вітальним словом до усіх присутніх звернувся виконувач обов’язків ректора Олександр Турунцев, який подякував НСЖУ за плідну співпрацю, відзначив важливість професії українського журналіста, який тримає інформаційний фронт та доносить світові правду. Олександр Петрович зауважив, що необхідно виховувати нове покоління медійників професійно та чесно, щоб усі могли довіряти їх слову.
Продовжив виступи голова НСЖУ Сергій Томіленко, який відзначивши важливість професії звернув увагу й на родини журналістів, адже по усій країні у ці дні відкрилася виставка дитячих малюнків «Я – з родини журналістів». А У Києві вона набула найбільшого масштабу та дебютувала в Галереї імені Віктора Огнев’юка в Університеті Грінченка. Дітлахи з різних куточків країни та за кордоном, які зростають в родинах українських журналістів продемонстрували через творчість власний погляд на професію батьків, бабусь, дідусів тощо.
Анатолій Анатоліч (ведучий, автор блогу на ютуб-каналі) розповів як його діти долучилися до акції та залюбки малювали тата на роботі. Перший день після звільнення від окупації» та «Інтерв'ю з героєм ЗСУ» - так донечки Анатолія Анатоліча назвали свої роботи. Як і всі українські діти, вони з нетерпінням чекають переможного миру в нашій країні. Ще один ведучий, Анатолій Ковальський, відвідав виставку разом зі своїми дітьми. Творча акція дитячого малюнку розпочалася у травні цього року за ініціативи Національної спілки журналістів України. Діти з різних куточків нашої держави надсилали поштою малюнки до Київського Центру журналістської солідарності, що відкрився на початку повномасштабного вторгнення. А ось родина телеведучого Андрія Ковальського у повному складі відвідала такий центр та першою принесла малюнки. «Журналісти - важливі», так назвали діти свої роботи, ознайомившись із діяльністю Центру солідарності. Запрошуємо на сцену пана Андрія з дружиною Тетяною та їх діточок -8-річного Назара та 6-річну Полінку.
Під час виступів гості могли не лише бачити експозицію з малюнків, а й презентацію віртуальної виставки на екрані де демонструвалися відскановані малюнки.
Користуючись нагодою, в межах заходу відбулося урочисте нагородження спеціальними відзнаками та нагородами з нагоди Дня журналіста України, які вручив голова НСЖУ Сергій Томіленко. Серед нагороджених Грамотою НСЖУ й Вікторія Іващенко, заступник декана Факультету журналістики з наукової роботи, професор кафедри медіапродюсування та видавничої справи, доктор філологічних наук, професор Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Продовжився захід не менш важливою подією – презентацією першого у 2024 році друкованого випуску газети «Вечірній Київ», яку за рішенням Національної ради з питань телебачення та радіомовлення буде видаватися командою Київського столичного університету імені Бориса Грінченка.
Представляли видання молоді редактори та автори такої шанованої усіма киянами газети, що налічує понад 100-річну історію.
Надія Фіголь й Тетяна Файчук, Олена Даниліна та Софія Ярова, Мар’яна Ангелова та Роман Ратушний висловили свої враження від важливої, відповідальною місії – видавати друковану газету під час повномасштабного вторгнення, відключень світла та воєнного стану в країні. Мар’яна Ангелова подякувала кожному, хто взяв на себе таку сміливість: Університету в особі в.о. ректора Олександра Турнцева та усієї Вченої ради; Факультету в особі Галини Горбенко, декана, що сформувала прекрасну команду; головному редактору - Тамарі Куцай, яка не боїться труднощів роботи та очолила увесь процес створення газети; керівнику НВМ видавничої діяльності – Марії Прядко, та її команді за оперативність та фаховість; кожному з авторів за слушний матеріал, що вже є поза часом.
На завершення заходу кожен з присутніх отримав свій примірник газети, зміг роздивитися малюнки дитячої творчості та поспілкуватися щодо теми «Журналісти важливі!».
Слава Україні!