30 травня 2024 року в Університеті Грінченка відбулася зустріч з аналітиком Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки - Максимом Віхровим. Студентам та викладачам випала нагода обговорити тему «Інформаційна агресія: форми, загрози та способи протидії».
Максим Віхров розповів про найпоширеніші інструменти, які використовуються РФ для ведення інформаційної війни проти України. Найпростішим засобом дезінформації виявився фейк. За словами аналітика - це універсальний засіб пропагандистської машини. Також гість зазначив, що наратив є найскладнішим елементом дезінформації, який важко вивчати та аналізувати. Щоб студентам було легше орієнтуватися в розрізненні інструментів інформаційної війни, Максим Віхров розібрав кілька цікавих кейсів.
«Весь цей інформаційний шум має одну мету - погіршити наше реальне становище», - підкреслює тему зустрічі спікер.
Під час зустрічі відбулася презентація книги від Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки «Як російський інформаційний корабель пішов на…», 15 примірників якої потрапили на полиці Бібліотеки Університету Грінченка. Директор бібліотеки, Тетяна Опришко, подякувала Івану Степуріну, члену правління Української Асоціації видавців і книгорозповсюджувачів та представникам кафедри міжнародної журналістики за поповнення новою фаховою літературою Незважаючи на досить іронічну назву, книга має досить серйозний зміст, тому є хорошим джерелом вивчення інформаційної агресії.
«Ви як журналісти будете працювати з певними аудиторіями. Не треба уявляти аудиторію як щось аморфне, тому що довкола є дуже різноманітні люди. Ми маємо не нашкодити, але водночас і не відриватися від реальності», - дав важливі настанови Максим Віхров.
Зустріч завершилася професійною дискусією щодо ролі журналістів в боротьбі з дезінформацією сторони якої дійшли висновку, що Україні варто їй протидіяти активно.
Тетяна Алієва та Аліна Волянська студентки 3 курсу, групи ЖУРб-1-21-4.0д