Український жіночий рух має чимало здобутків за 140-річну історію. Жінки отримали можливість здобувати освіту, займатися наукою й політикою, обіймати керівні посади. Жінки сьогодні вільно обирають бути в шлюбі чи ні, народжувати дітей чи залишатися чайлд-фрі, фарбувати волосся чи ні, кермувати машиною чи носити штані. Утім ще часто від жінок можна почути скарги на утиски в різних сферах життя.
Поговорити про ці та інші важливі питання зібралися жінки-представниці різних професійних сфер у цю неділю, 17 березня, в затишному просторі Workit. Ініціаторкою й організаторкою панельної дискусії “Українка вчора та сьогодні: війна, родина, суспільство” виступила історикиня й голова ГО Літопис незламності Ірина Жигуліна.
Про стереотипи в ставленні до жінок пришли поговорити депутатки, представниці бізнесу, громадські діячки, волонтерки, військові журналістки, освітянки, мисткині, блогерки. Ділилися власним досвідом, болем і радостями, дізнавалися про перемоги й поразки на шляху боротьбі за свої права.
Серед спікерів потужного заходу була й представниця Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, доцентка кафедри міжнародної журналістики Олена Даниліна. Пані Олена запропонувала учасницям подискутувати на тему фемінітивів, зробила невеличкий екскурс в історію питання й поділилася теорією й практикою застосування фемінітивів у щоденному вживанні й в офіційно-діловому стилі.
Потужний захід засвідчив солідарність жінок, потужну енергію взаємопідтримки й поваги, а також накреслив шляхи розв'язання проблем і збагатив новими контактами й ідеями про співпрацю.