15 лютого 2024 року в межах дидактичного модуля підвищення кваліфікації та діяльності «Медіахабу Університету Грінченка», відбулася сертифікатна програма «Медіаосвіта: Європейські студії» для 57 науково-педагогічних працівників та викладачів різних структурних підрозділів Університету.
До тренінгів модулю цього разу долучилися викладачі Факультету журналістики:
Олена Даниліна, доцент кафедри міжнародної журналістики, з темою "Медіаігри у навчанні: з досвіду практичного застосування". Вона не лише розвовідала про використання антифейкової інтелектуальної гри «НотаЄнота», а й практикувала настільні ігри, які застосовують у медіаосвіті та розкрила поняття «метафоричні асоціативні карти».
Тетяна Поліщук, старший викладач кафедри реклами та зв'язків з громадськістю з темою "Цифрова культура в освіті: співтворення". Розповіла про цифровізацію освіти та науки, як систему заходів, впровадження інноваційних елементів, відхід від традиційної структури закладів вищої освіти до цифрових та віртуальних платформ та сервіси для дистанційного навчання і творчості. Лекторку асистувала здобувачка 3 курсу, рівня вищої освіти першого (бакалаврського) ОП "Видавнича справа та редагування" Поліна Кирієнко й допомагала викладачам ознайомлюватися з онлайн-редактором.
Яна Фруктова, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри журналістики та нових медіа, доцент з темою "Подієвість медіакомунікації: порядок денний". На тренінгу порушувалися питання інтерпретації подій через призму національних та індивідуальних міфів, символізм події та подія у символах, фейки та фактчекінг. Лекторці допомагала Марія Місаїлова, здобувачка 1 курсу, рівня вищої освіти другого (магістерського) ОП "Журналістика".
Аліна Лісневська, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри журналістики та нових медіа, доцент представила тему "Аудіовізуальний контент як складник гіперреальності". На тренінгу порушувалися питання доступності технологій створення аудіовізуального контенту, ерзаци реальності, що формують уяву масової аудиторії та роль звуку в трактуванні реальності. Асистував лекторку Влад Нестеров, здобувач 1 курсу рівня вищої освіти другого (магістерського) ОП "Журналістика".
Учасники програми отримали нові знання та навички, які допоможуть їм покращити процес викладання та підготовку майбутніх фахівців. Такі ініціативи сприяють підвищенню якості освіти та сприяють розвитку професійних компетентностей викладачів. У відгуках про курс "Медіаосвіта: європейські практики" слухачі відзначили важливість опановувати медіапрактиками та підвищувати власну медіа-, ініормаційну грамотність.