Павло Казарін журналіст, публіцист та за сумісництвом військовий Збройних Сил України розповів, як на його очах трансформувалась українська армія.
Ніколи не забуду 25 лютого, чергу до Київського військкомату. У черзі стояли геть усі: дівчата, хлопці, старі та малі. Вікові, гендерні кордони побудовані насексуальній ідентичності після 24 го лютого перестали відігравати значущу роль - пригадує Казарін. Від початку повномасштабної війни перша танайго ловніша зміна відбулася зі Збройними Силами України.
До лав Збройних Сил вступили тисячі добровольців без військового досвіду, саме ці люди стали вітром змін. Завдяки їхньому чистому погляду на військову справу, поле бою кардинально змінилось.
Армія раптом отримала купу різносторонніх людей, яких би вона не змогла собі дозволити за рахунок зарплат. Я в армії зустрічав мільйонерів з власними статками понад 100 мільйонів доларів. Одним з найкращих ротних сержантів, яких мені пощастило зустріти був львівський айтівець Костя з позивним “Макс”, який нас вчив виживати в Бахмуті. А в нашому батальйоні наприклад служили пліч о пліч шкільна вчителька та цирковий мім.
Одним з найкращих прикладів співпраці був між 128 піхотним батальйоном та 92 бригадою. Як виявилось в 128 батальйоні було кілька промислових альпіністів та весільних фотографів зі своїми дронами. На той момент батальйон перетворився на маленький, але дуже амбітний підрозділ аеророзвідки, що передавав інформацію 92 бригаді у якої була своя артилерія.
Проблемою української армії Павло Казарін визначає її забюрократизованість, однак і тут військові знайшли спосіб боротьби - вибудова зв’язків по горизонталі.
В першу чергу, коли приїздиш на позиції ти їдеш домовлятись з підрозділами, що стоять поруч. У разі настання якоїсь халепи ти не відправляєш офіційний запит на артилерійську підтримку, побратими з суміжних позицій прикриють вогнем без зайвої бюрократії.
Однією з найважливіших трансформацій війни за словами спікера стало усвідомлення Центральної Європи того, що вони є частиною НАТО і війна може дійти до них, якщо розвиток військових дій в Україні й надалі набуватиме стрімкості.
Ходьков Андрій,
студент 2 курсу, групи МЖб-2-22-4.0д