22 листопада 2022 року студенти першого курсу Факультету журналістики зустрілися з учасниками Євромайдану та Революції Гідності: Євгеном Сафар’янсом, кандидатом історичних наук, заступником директора КЗ «Музей Вінниці» та Катериною Романовою, очільницею відділу науково-дослідної роботи Національного меморіального комплексу Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності.
Про свій досвід перебування на студентському Євромайдані, восени 2013 року з першокурсниками поділився пан Євгеній. Він розповів, що одразу після відмови уряду Азарова від руху в бік євроінтеграції та оголошення про зустріч під Стелою Незалежності 21листопада 2013 року був серед молоді, що обурилася таким рішенням. Частина молоді, що вийшла у той вечір на площу, розійшлася, а частина залишилася відстоювати право України на шлях повернення до Європи. Усі очікували, що 28-29 листопада на зустрічі з представниками Євросоюзу договір про тісну співпрацю та євроінтеграцію таки буде підписано, та цього так і не сталося в ті дні. Тоді влада України відповіла протестувальникам жорстким розгоном у ніч з 29 на 30 листопада. А вже 1 грудня 2013 р. у Києві на Майдан вийшов понад 1 мільйон людей. Так почалася Революція Гідності. На ранок 1 грудня ми усі побачили звернення нашого ректорату з висловленням протесту проти таких дій влади. Це було надзвичайно важливо для кожного з грінченківців – знати, що колектив університету на боці справедливості. Євгеній Сафар’янс наголосив на тому, що молоді вкрай важливо відсоювати свою гідність та боротися за власне майбутнє.
Катерина Романова представила концепцію створення майбутнього меморіального комплексу «Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності». Вона розповіла скільки дослідницьких матеріалів було зібрано за ці роки: фото та відео документи, особисті та загальні речі майданівців, проведено записи інтерв’ю з учасниками тих подій. Наголосила на тому, що головними перевагами Майдану були - самоорганізація, волонтерська підтримка усіх починань, віра у перемогу народу. Також пані Катерина зазначила, що повномасштабне вторгнення російських військ в Україну, 24 лютого цього року, позначилося і на роботі їх музею, адже значна кількість учасників Революції Гідності нині захищає Україну, а цьогорічне гасло «Вистояли на Майдані – переможемо у війні!» як ніколи відповідає здобуткам українського народу та ЗСУ.
Дякуємо кожному, хто боронить нашу свободу!
Будьте гідні Героїв!
Слава Україні!