3-5 вересня 2022 р. у м. Берлін (Німеччина) відбулась міжнародна конференція “CuDi: Cultural Diplomacy to Counter Disinformation” (Культурна дипломатія для протидії дезінформації), організована берлінською неурядовою організацією CRISP, що розробляє проєкти та проводить тренінги з трансформації конфліктів та громадянської освіти.
Київський університет імені Бориса Грінченка та Факультет журналістики представляла на конференції Гондюл Олександра Дмитрівна, викладачка кафедри міжнародної журналістики, аспірантка.
Програма включала лекції, майстер-класи та панельні дискусії між спікерами з країн Східного партнерства (Вірменія, Азербайджан, Білорусь, Грузія, Молдова та Україна).
Під час конференції учасники мали змогу дізнатись більше і подискотувати над такими питанням як:
-
Що мається на увазі під культурною дипломатією?
-
Як дипломатія може протидіяти дезінформації?
-
Як країни повинні сприяти тому, щоб голос правди звучав голосніше за допомогою культурної спадщини та дипломатії?
-
Чи може культура бути інструментом пропаганди? Як цього уникнути?
Культурна дипломатія розглядається не лише як м’яка сила, яка може допомогти країнам налагодити комунікацію та налагодити партнерство, видимість та продемонструвати туристичний потенціал. З довгострокової перспективи стратегія культурної дипломатії може допомогти країнам боротися з фейковими новинами та дезінформацією в різних пропагандистських джерелах. Якщо ви говорите правду про себе, і ваш голос впевнений і гучний, агенту дезінформації стає не так просто звучати голосніше вас.
Окрім того, учасники конференції мали можливість зіграти в симуляційну гру “Культурна дипломатія”, а також пітчити авторські ідеї проєктів на тему культурної дипломатії.
Конференція організована CRISP за фінансової підтримки Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та в партнерстві з Програмою співробітництва громадянського суспільства.