Вже третій рік поспіль, у квітні, старший викладач кафедри бібліотекознавства та інформології Тетяна Поліщук проводить круглий стіл зі студентами та гостями, присвячений темі «Медіапросьмеризм».
23 квітня 2021 року до студентів освітньої програми “Інформаційна, бібіотечна та архівна справа” завітала фахівчиня відділу обслуговування бібліотеки Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського Салтикова Анастасія.
Метою круглого столу було розглянути взаємодію споживача контенту із засобами масової комунікації, культуру споживання та виготовлення власного медіапродукту, проаналізувати різні підходи до створення та передачі інформації завдяки медіа.
Під час круглого столу дискусія розгорнулася навколо питань взаємодії з медіа, вміння працювати з інформацією, отримувати чи ні додатково медіаосвіту та як піднімати рівень медіакультури студентів. Учасниками зазначено, що в умовах дистанційного навчання важливо знаходити баланс такої взаємодії. Студенти зацікавилися і навичками майбутнього, які було представлено Тетяною Поліщук за даними The Jobs Reset Summit (жовтень 2020 р.). Не менш цікавим виявилося дослідження Анастасії Салтикової за темою «Медіапросьюмеризм та екологія», в якому авторка представила алгоритм підрахунку витрат електроенергії на створення одного фейку.
До висновків роботи круглого столу варто віднести те, що нині медіапросьюмеризм є невід’ємною складовою побудови взаємодії у суспільстві, а сама зустріч не відбулася б в умовах карантинних обмежень без взаємодії з новими медіа. Тож ми, як просьюмери, маємо бути в курсі тенденцій і знати основні кейси, що показують, як взаємодіяти з аудиторією, формувати активне співтовариство фанатів, розширювати ринок і використовувати сили завзятих користувачів собі на благо.