Круглий стіл з видавцями-практиками «Проектна діяльність як фаховий запит сучасної видавничій галузі»

Організатори:

Кафедра видавничої справи Інституту журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка

Обговорення нової освітньої магістерської програми
Стимулювання інноваційних напрямів професійної освіти, що є актуальними для сучасної реалізації.

Учасники круглого столу:

• Професорсько-викладацький склад кафедри видавничої справи: Масімова Л. Г., Шпак В. І., Осмоловська О. А., Єжижанська Т. С., Романюк Н.С., Александрович М. В.
  • Студент ІІ курсу Артем Шамян, випускниця Інституту журналістики Христина Білас.
  • Президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.
  • Видавець, книжковий продюсер Олена Лазуткіна.
  • Модератор зустрічі Олена Осмоловська, доцент кафедри видавничої справи, директор «Видавничого центру «12».

Були обговорені такі питання:

1. Оперативна інформація про стан фінансування видавничої галузі, урядові ініціативи, реакція та пропозиції представників галузі (Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів).

2.Презентація нової освітньої магістерської програми «Контент-продюсування цифрових медіа-проєктів» для спеціальності «Журналістика» (Масімова Л. Г., доцент, завідувач кафедри видавничої справи).

3. Презентація конкурсу студентських та учнівських робіт у рамках Всеукраїнського фестивалю відповідального споживання «GrinGreenFest» (Наталя Романюк, доцент кафедри видавничої справи).

4. Презентація щорічного Всеукраїнського фестивалю серед студентів та школярів на розробку та просування в інтернеті буктрейлерів і промороликів «Book fashion» та аналіз результатів дослідження «Вплив читачів на комунікацію книжкових видавництв України» (Тетяна Єжижанська, старший викладач кафедри видавничої справи).

5. Грантові можливості для спільної реалізації видавців, студентів та професорсько-викладацького складу Інституту журналістики (Марина Александрович, доцент кафедри видавничої справи).

6. Популяризація читання через студентські інноваційні проекти (Олена Лазуткіна, видавець, книжковий продюсер).

У ході обговорення були висловлені конкретні пропозиції:

• Ініціювати консолідацію студентів, які вивчають у закладах вищої освіти видавничу справу та редагування, задля обговорення актуальних питань галузі та вироблення актуальних пропозицій (В. І. Шпак).
  • Розширити засоби популяризації студентських видавничих проектів, використовувати інноваційні інструменти та міжнародні грантові можливості (О. Лазуткіна).
  • Створити спільний телеграм-канал для комунікації між студентами та видавцями для обміну ідеями та пропозиціями (А. Шамян).
  • Налагодити ефективну колаборацію між студентами, викладачами та видавцями задля вирішення актуальних питань галузі (О. Афонін).

Видавці висловили готовність підтримати особисто студентські проекти, ініційовані кафедрою видавничої справи, та поширити інформацію по своїх каналах.

Представники кафедри видавничої справи зі свого боку висловили готовність і надалі підтримувати повноцінний формат навчання у дистанційному режимі, використовуючи онлайн-консультації видавців та літераторів.

osm27 березня 2020 року відбувся круглий стіл з видавцями-практиками «Проектна діяльність як фаховий запит сучасної видавничій галузі». У зв’язку із загальнонаціональним карантином форма проведення зустрічі – дистанційна у форматі Hangouts Meet.

Студент ІІ курсу Артем Шамян, випускниця Інституту журналістики Христина Білас.
Видавець, книжковий продюсер Олена Лазуткіна.

Студент ІІ курсу Артем Шамян, випускниця Інституту журналістики Христина Білас.
Видавець, книжковий продюсер Олена Лазуткіна.

Видавець, книжковий продюсер Олена Лазуткіна

У ході обговорення були висловлені конкретні пропозиції:

Ініціювати консолідацію студентів, які вивчають у закладах вищої освіти видавничу справу та редагування, задля обговорення актуальних питань галузі та вироблення актуальних пропозицій (В. І. Шпак ).