7 грудня 2017 року на Історико-філософському факультеті Університету Грінченка відбувся ряд майстер-класів, які проводилися в рамках «Грінченківської декади». Одним з них стала лекція, організована НДЛ археології «Середньовічні одяг, обладунки та зброя». Натхненником та лектором цього заходу став завідувач науково-дослідницької лабораторії, археолог та учасник історичних інсценізацій в Україні та за кордоном Михайло Відейко.
Лекція розпочалася з демонстрації відеоролика. Глядачі отримали можливість побачити яскраві моменти однієї з наймасштабніших інсценізацій - битви під Грюнвальдом. Також було продемонстровано елементи Середньовічних обладунків, деякі з них виготовлені власноручно Михайлом Юрійовичем. Присутні побачили захисні рукавички типу «пісковий годинник», змогли поміряти їх та дізнатися - як власноручно виготовити копію.
Михайло Відейко продемонстрував слухачам лекції шоломи декількох країн світу, що датовані переважно XIVстоліттям. Це й тюрбани-шоломи, що були розповсюджені в східних країнах, шоломи європейських країн, або їх ще називали «забрало» (в перекладі з німецької означає «собачий писок») та шоломи японських самураїв - надзвичайно масивні та важки.
Михайло Юрійович люб’язно відповідав на різноманітні питання аудиторії. Він продемонстрував муляжі лицарських мечів, шаблю та елементи одягу, що раніше носили під залізними обладунками. Деякі з продемонстрованих експонатів лектор використовує і зараз, коли бере участь в інсценізаціях битв, а деякі просто є елементами його домашнього декору.
Наприкінці майстер-класу відвідувачі мали змогу «поринути» в артефакти історії та «приміряти» їх. Таке запрошення не залишило нікого байдужим, учасники ставили запитання та емоційно жартували.
студенти 3 курсу
напрямку підготовки «Журналістика»
В’ячеслав Кучеренко
Маргарита Тімофєєнко