Інтерактивне заняття "Від душі до душі" для дітей міста Києва з порушеннями мовлення відбулось 6 грудня в Інституті людини Київського університету імені Бориса Грінченка. Захід відбувся в рамках проекту "З Києва і для Києва".
"Такі заняття ми проводимо вже 2 роки, і з кожним разом дітей все більше. Їм важко сприймати матеріал на слух, тому ми даємо можливість їм малювати, розгадувати загадки та спілкуватись з однолітками», – говорить логопед та організатор центру «Логотренажер» Катерина Кібальна.
На занятті викладачі активно взаємодіяли з дітьми:вчили дітлахів малювати, читали оповідання та грали в розвиваючі ігри. Для занять викладачі використовували посібник Алли Гончаренко «Від душі до душі», в якому вміщені оповідання Бориса Грінченка.
Студенти четвертого курсу спеціальної корекційної освіти (логопедія) прочитали дітям одне із оповідань Бориса Грінченка «Розумний Джек». Для того, щоб нові слова у творі не викликали у малечі непорозуміння, вони виконували разом з батьками підготовчий етап – словникову роботу. Також залучили дітей в ігри за змістом літературного твору, щоб вони граючись розвивати своє мислення, а малюючи персонажів оповідання – уяву.
«Наше заняття допомагає дітям у формуванні та розвитку мовлення, а студентам дає змогу оволодіти професійними навичками сучасних технологій компенсаторно-корекційного впливу на подолання мовленнєвих порушень, адже займаючись з дітьми майбутні педагоги набувають досвід», – розповідає старший викладач кафедри спеціальної психології, корекційної та інклюзивної освіти Тетяна Мельніченко.
Ідея створення центру «Логотренажер» виникла 2 роки тому, але спочатку не мала великої популярності. Згодом ці заняття почало відвідувати більше дітей, а їхні батьки почали помічати позитивні зрушення у вирішенні проблем з мовленням своїх дітлахів.
Нагадаємо, що в Університетському коледжі в рамках традиційної грінченківської декади тривають мистецькі виставки «Авторська буквиця», «Грінченківська осінь» та «Київ Бориса Грінченка в ретроспективі років».
Каріна Бейко, Ірина Яковенко