Етнографічного фестивалю «Від Різдва до Водохреща»

Шановні здобувачі освіти, викладачі та співробітники

Київського університету імені Бориса Грінченка!

Від Різдва до Водохреща 2024 Запрошуємо стати учасником фольклорно – етнографічного фестивалю «Від Різдва до Водохреща», який буде проходити з 1 грудня 2023 року до 19 січня 2024 року.

1. Фольклорно – етнографічний фестиваль проводиться у двох категоріях – «Професіонали» та «Аматори».

2. Фольклорно – етнографічний фестиваль «Від Різдва до Водохреща» проводиться дистанційно і безоплатно за номінаціями:

• Конкурс на кращий макет Різдвяної шопки (макет має бути виготовлений колективом (учасником) власноруч; техніка виконання довільна; змістовна відповідність автентичним зразкам).
  • Художнє читання (літературний матеріал на вибір: класичний «Вертеп», сучасна інтерпретація «Вертепу», різдвяна історія, авторський сценарій).
  • Вокальне мистецтво (академічний, народний, естрадний вокал). Учасники номінації готують один довільний конкурсний твір (колядки, щедрівки, віншування, фольклорно-етнографічні номери) .
  • Хорова (церковна) музика композиторів-класиків, церковна хорова музика.
  • Інструментальне виконавство (фортепіано, струнно-смичкові інструменти, народні інструменти, духові та ударні інструменти тощо), (солісти, дуети, ансамблі), творча інтерпретація інструментальної мініатюри. Учасники номінації «Інструментальне виконавство» готують один довільний конкурсний твір (колядки, щедрівки, фольклорно-етнографічні номери) .
  • Театральне мистецтво (вертеп, фольклорно-етнографічні композиції, різдвяні дійства, віншування тощо).
  • Хореографія (фольклорно-етнографічні номери).
  • Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво (авторські твори різдвяної тематики: ляльки-мотанки, іграшки з соломи, різдвяні павучки тощо).
  • Конкурс на кращу різдвяно-новорічну листівку (листівка на різдвяно-новорічну тематику, виготовлена власними руками).
  • Конкурс на кращу різдвяну страву (рецепт та готова страва з презентацією: кутя, вареники, страви різдвяного столу (12 традиційних страв); напої (узвар, кисіль); десерти (пляцки, печиво, пряники, їжачки, пташки)).

3. До участі у Фестивалі допускаються творчі роботи, як синтез двох і більше номінацій.

4. У номінаціях «Художнє читання», «Вокальне мистецтво», «Хореографія», «Інструментальне виконавство» тривалість виступу не повинна перевищувати 5 хвилин,  у номінації «Театральне мистецтво» - 7 хвилин.

5. У програмі виступу учасники мають забезпечити художнє оформлення дійства, наявність вертепної атрибутики (різдвяна зірка, дзвоник, шопка інше), відображення народних традицій відзначення релігійних свят зимового циклу, а також оригінальність постановки.

Порядок проведення фольклорно – етнографічного фестивалю:

1. Учасники фольклорно – етнографічного фестивалю надсилають заявку та прикріплюють відео-ролик своїх виступів, заповнюючи гугл-форму (за посиланням https://forms.gle/ne8nYRWYaP7N3R1p6 ) до 15 січня 2024 року 15.00.

2.  Допускаються відеозаписи, створені в домашніх умовах.

3.  У кожній номінації створюється журі з числа провідних фахівців за відповідними номінаціями. Журі фольклорно – етнографічного фестивалю переглядає/прослуховує всі виступи учасників і визначає переможців у кожній номінації. Рішення журі оформлюється протоколом, є остаточним і обговоренню не підлягає. Журі має право не визначати переможців у деяких номінаціях, розподіляти нагороди між учасниками, присуджувати особливі відзнаки, нагороджувати спеціальними дипломами.

4. Журі оцінює виступ колективів за наступними критеріями:

• автентичність;
  • рівень виконавської майстерності;
  • атрибутика, костюми;
  • самобутність.

Колядки і щедрівки виконуються a-capella, допускається супровід музичними інструментами (баян, скрипка, сопілка тощо),  виконання творів під фонограму.

5. Допускається участь у конкурсі сімейних ансамблів або колективів, колективів кафедр, студентських груп або інших творчих об’єднань.

6. Усі вокальні, інструментальні номери виконуються напам’ять.

7. Критерії оцінювання поданих виступів розробляє і протокольно затверджує журі в номінаціях.

8. Конкурсанти нагороджуватимуться Дипломами учасника, а переможці в номінаціях – дипломами І, ІІ та ІІІ ступеня.

Сайт фестивалю: https://rizdvovodokhreshche.kubg.edu.ua/

Реєстрація робіт за посиланням