На львівському Форумі видавців - 2016

f2016-09

Початок осені для Львова є особливим: цієї пори відбувається «Форум видавців», що приваблює велику кількість поціновувачів української книги. Звичайно ж, таку подію не могли оминути студенти й викладачі кафедри видавничої справи Інституту журналістики Університету Грінченка, які з 15 до 18 вересня відвідували культурну столицю України.

«Форум видавців» є одним із найбільших літературних фестивалів в Україні. Сюди приїжджають видавці й автори з усього світу, і 23 фестиваль відвідали Паоло Джордано, Фредерік Беґбедер, Януш Леон Вишенський та інші іноземні й українські письменники. Цьогорічна програма включала 13 тематичних форумів, фестиваль «Місто Лема», Ніч поезії і музики non-stop, церемонію вручення книжкової Премії «Найкраща книга Форуму-2016», Львівський міжнародний літературний фестиваль, Львівський бібліотечний форум спільно з Українською бібліотечною асоціацією, благодійна акція для людей літнього віку «Третій вік: задоволення від читання», Львівський книжковий ярмарок та інші заходи.

Книжковий ярмарок є однією з найважливіших частин фестивалю. Видавці на Форумі представляють результати своєї праці. Наприклад, видавництво «Клуб сімейного дозвілля» видало 194 книжкові новинки, видавництво «Фоліо» — більше 60, «Видавництво Старого Лева» — 46.

Приємним фактом є те, що фестиваль не зосереджений тільки в одному місці. У Львові можна зайти в якесь кафе і потрапити на зустріч із сучасним письменником, взяти участь у цікавій дискусії або послухати поетичні читання. Загалом фестиваль задіяв більше 60 локацій в центрі міста.

З кожним роком фестиваль стає комфортнішим для відвідувачів, видавців, авторів, тому і кількість учасників тільки зростає. Зараз «Форум видавців» має такі досягнення: 50000 відвідувачів, 363 автори, перекладачі, літературознавців, музиканти, художники, журналісти, 158 видавництв, з них – 22 нових, 80 книготорговельних структур, поліграфічних підприємств, культурних фондів. Недаремно «Форум видавців» заслуговує на звання головної книжкової події року.

Вражень від заходу вистачить надовго, а знання про учасників форуму й про новинки книговидавництв знадобляться під час вивчення курсів з видавничої справи та редагування.

Світлана Карпета, студентка другого курсу
напряму підготовки «Видавнича справа та редагування»

Forum2016