Фондом Анатолія Москаленка та Інститутутом журналістики проведено круглий стіл «Сучасна журналістика в умовах інформаційного протистояння»

015-IMG 403916 листопада 2016 року відбувся круглий стіл «Сучасна журналістика в умовах інформаційного протистояння», організований Інститутом журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка та Фондом розвитку журналістики імені Анатолія Москаленка.

Учасників круглого столу привітав перший Президент України, голова наглядової ради Фонду розвитку журналістики імені Анатолія Москаленка Леонід Кравчук. Він закликав молодих журналістів не зупинятися і не сумніватися на шляху до мети. «Бо віра і правда - на нашому боці». Вітання від Леоніда Макаровича передала співзасновник Фонду Олена Кравчук (Москаленко).

Тематика круглого столу викликала жваву дискусію. Найбільше часу було присвячено обговоренню причин військового конфлікту на сході України.

«Сучасна війна – це війна без правил. І починається вона з інформаційного простору». Таку думку висловив голова Київської регіональної організації НСЖУ Михайло Сорока. «Заручниками сучасної війни часто стають журналісти. Серед них – кореспондент Національного інформаційного агентства Укрінформ у Парижі Роман Сущенко, звинувачений російською владою у шпіонажі, ув'язнений у Лефортово», – зазначив він.

Нагальною потребою, спричиненою конфліктом на сході, є робота з дітьми, що залишилися у «сірій зоні», – переконана Марія Старожицька, доцент кафедри журналістики та нових медіа Інституту журналістики Університету Грінченка. За її спостереженнями, діти прагнуть знань, потребують інформації про те, що відбувається у світі. За уявленнями дітей, всі президенти прагнуть миру.

Якість вітчизняної міжнародної журналістики – також була у центрі уваги учасників круглого столу. На думку Сергія Даниленка, завідувача кафедри міжнародних медіакомунікацій та комунікаційних технологій Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка,поєднання трьох базових принципів – глибинного знання предмету, ґрунтовного володіння іноземними мовами й журналістськими навичками – запорука успішності міжнародної журналістики.

Дотримання журналістських стандартів – основне завдання сучасних медійників, яке, на жаль, на практиці не завжди виконується, – констатували учасники під час дискусії.

«Нові стандарти журналістики – це відсутність стандартів». Таку думку висловив шеф-редактор інтернет-видання «Обозреватель» Орест Сохар. За його словами, аудиторія перестала довіряти традиційним медіа й перевіряє інформацію у соціальних мережах.Щоб бути успішним у протидії російській пропаганді, треба пережити банкрутство українських медіа, – резюмував журналіст.

Підсумовуючи дискусію, ректор Київського університету імені Бориса Грінченка Віктор Огнев'юк зауважив, що сучасний вітчизняний інформаційний простір потребує грамотних фахових журналістів, які намагаються готувати українські виші, зокрема й Інститут журналістики Університету Грінченка.

У рамках круглого столу відбулося вручення премії імені Анатолія Москаленка молодим журналістам, які відзначилися на журналістській ниві протягом останнього року. Ця премія вручається вже 7 років поспіль. Минулого року за одностайним рішенням Фонду і молодих журналістів вона була вручена волонтерці, санінструкторові 93 окремої механізованої бригади Ірині Іванюш (позивний «Лютік»), яка втратила на фронті ноги, підірвавшись на міні.

Цьогорічним лауреатом у номінації «школярі» став чотирнадцятирічний курсант 1 курсу Дніпровського ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою (дипломатичне відділення) Ілля Дирін. У номінації «студенти» премію отримали 4-курсниця факультету журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка Анастасія Шибіко та 3-курсниця Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка Оксана Думська. Серед молодих журналістів було премійовано фотокореспондента European Pressphoto Романа Пилипея.

Програма круглого столу

Фонд Москаленка