NM

Фіголь Надія Миколаївна

Завідувач кафедри

Науковий ступінь, вчене звання

Доктор наук з соціальних комунікацій, доцент

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

Креативне редагування
Практикум з редагування
Газетно-журнальні видання

Біографія

1999 р. – закінчила Київський університет імені Тараса Шевченка за спеціальністю «Українська мова та література», присвоєно кваліфікацію «магістр української мови та літератури», зарахована до аспірантури Національного технічного університету України «КПІ».
2006 р. – захистила кандидатську дисертацію на тему «Роль Є. Чикаленка та газети «Рада» у формуванні мови преси на початку ХХ століття» за спеціальністю 10.01.08 «Журналістика».
2007 р. – зарахована на посаду доцента кафедри видавничої справи та редагування НТУУ «КПІ» .
Із 1998 р. паралельно працювала на посадах літературного, випускового редактора, перекладача сучасних українських видань: «Все про бухгалтерський облік», «Агроперспектива», Art line.
Була головним редактором низки проєктів видавництва «Каламар».
2014 р. затверджено наукову тему «Комунікативно-лінгвістичний феномен електронних навчальних видань», у межах якої опубліковано більше 50 наукових, фахових статей, вийшла друком однойменна монографія, 7 статей Web of scienc.
З 2016 р. заступник головного редактора наукового фахового журналу «Обрії друкарства», готувала документи на присвоєння категорії В.
З 2020 р. член Редколегії наукометричного журналу Amazonia Investiga, що належить до категорії Web of scienc.
Працювала: доцентом, заст. зав. кафедри видавничої справи та редагування ВПІ КПІ ім. Ігоря Сікорського до серпня 2023 р., заст. голови Громадської організації «Євроінтеграційний поступ».

Професійний і науковий інтерес

Мова преси, електронні навчальні видання, термінознавство

Інше

Науково-методичний доробок становить 50 наукових та навчально-методичних праць: 1 одноосібна монографія та 2 зарубіжні, колективні монографії, 4 навчальних посібники, 7 статтей Web of Science, 23 статтей у фахових виданнях, затверджених Міністерством освіти і науки України, 2 праці у зарубіжному науковому виданні та 11 матеріалів конференцій. Була розробником та відповідальною за ліцензування та акредитацію спеціальності «Реклама і зв’язки з громадськістю» на освітньо-кваліфікаційному рівні бакалавр, магістр, Phd, розробником Стандартів вищої освіти.