Borets2

вул. Левка Лук'яненка, 13-Б, каб. 110

Борець Андрій Анатолійович

Науковий ступінь, вчене звання

Кандидат наук із соціальних комунікацій

Обов'язки/Дисципліни, що викладає

• Методика проведення журналістського розслідування

• Психологія та соціологія комунікації: Соціологія комунікації

• Редагування в соціальних медіа: Більд-редагування

• Медіаконсалтинг

Біографія

У 2008 р. закінчив Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Отримав диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Журналістика».

У 2008 – 2012 рр. навчався в аспірантурі Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка (без відриву від виробництва).

У 2012 р. захистив дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата наук із соціальних комунікацій. Тема дисертації: «Публіцистика Петра Стебницького: проблема держави та нації».

У 2008 – 2019 рр. працював асистентом кафедри історії журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Практична діяльність:

Працюю в редакціях українських медіа з 2004 року.

У 2004 – 2012 рр. працював на посадах кореспондента та спецкореспондента на телеканалах «К1», «Студія 1+1», Перший національний, «Інтер».

У 2012 – 2024 рр. працював випусковим редактором служби новин телеканалу Business, аналітиком відділу новин телеканалів «112.Україна» та «Еспресо».

Професійний і науковий інтерес

• Історія української журналістики кін. ХІХ – поч. ХХ ст.
  • Процеси націотворення та українська журналістика.
  • Постколоніальна теорія та критика.
  • Журналістське розслідування та фактчекінг.

Інше

Основні наукові публікації:

Борець А. Микола Зеров – редактор часопису "Книгар". Образ : щорічний науковий збірник. Київ, 2007. Вип. 8. С. 77–83.

Борець А. "Ми" та "вони": бінарна конструкція у публіцистиці Петра Стебницького Образ : щорічний науковий збірник. Київ, 2011. Вип. 12. С. 37–44.

Борець А. Антиколоніальний дискурс у публіцистиці П. Стебницького. Журналістика : науковий збірник. Київ, 2010. Вип. 10 (35). С. 133–143.

Борець А. Особливості становлення української ідентичності в Російській імперії наприкінці ХІХ – на початку ХХ ст. (приклад П. Стебницького). Образ : щорічний науковий збірник. Київ, 2012. Вип. 13. С. 27–34.

Борець А. Тубільництво по-українськи, або Як Росія стала Азією (на прикладі публіцистики Петра Стебницького). Образ : щорічний науковий збірник. Київ, 2013. Вип. 14. С. 84–95.

Борець А. Дискурс нації в публіцистичній та епістолярній спадщині Петра Стебницького Журналістика: науковий збірник. Київ. Вип. 12 (37). С. 147–161.