Джон Діллон у стінах Університету Грінченка

john dillonВ рамках проведення туру Україною з нагоди 20-річчя утворення Всеукраїнської еко-журналістської асоціації ВЕЖА Джон Діллон- ветеран суспільного мовлення США, завітав до Інституту журналістики зі своєю командою. Всеукраїнську еко-журналістську асоціацію ВЕЖА було створено у Кривому Розі, місті, в якому, на жаль, зосереджено клубок екологічних проблем. Недарма, його з гірким сміхом називають «містом червоних горобців»: саме такими тут стають ці пташки в час інтенсивних викидів у повітря з труб місцевого металургійного комбінату. Цього разу учасники асоціації організували еко-тур на Донбас, Західну Україну до студентів Львова.

З добрим наміром вдихнути нове життя в діяльність організації та підтримати місцевих журналістів, які пишуть на природоохоронну тематику. Ветеран суспільного мовлення Джон Діллон провів грінченківцями майстер - клас з радіожурналістики. Ділився «цеховими секретами»: як висвітлювати екологічні проблеми в ефірній журналістиці, подавати різні точки зору і разом з тим надміру не захоплюватися своєю, власною. Зізнався: найбільше його приваблюють люди та гострі теми. Попередив: журналіст мусить бути повсякчас готовим до різних житейських ситуацій. І до сюрпризів, часом неприємних. Розмова американського журналіста зі студентами-грінченківцями торкалася різних тем: корупція в Україні, тиск на українських журналістів, проблеми ринку праці в США.. Наприкінці зустрічі-дискусії гості із США отримали подарунки від суспільно-політичного видання « Грінченко інформ»: книжку Леоніда Ісаченка з автографом автора та жилетку «Преса», в якій журналіст «Грінченко-інформу» Андрій Михайлик висвітлював події Майдані Гідності.

Матеріал підготувала Іванна ЖУРАВКІНА, студентка ІІ курсу Інституту журналістики