День вишиванки в Університеті Грінченка

7Цей день щороку відзначають у третій четвер травня, і саме сьогодні прихильники української національної культури та традицій одягають вишиванку на роботу чи навчання.

Це свято вже має всесвітню популярність, присвячені українській вишитій сорочці заходи відбуваються не лише в Україні, а й у країнах Європи, Америки, в Австралії та Новій Зеландії.

За появу Дня вишиванки маємо дякувати невеликій групі студентів і викладачів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, котрі в далекому 2006 році вперше одягнули вишиванки, йдучи на роботу та навчання. Згодом до свята долучилися представники української діаспори, з 2014 року його відзначали вже у восьми країнах світу: США, Канаді, Німеччині, Італії, Франції, Португалії, Румунії, Росії. Нині ж святкування цього дня проходить у понад 50 країнах світу.

З нагоди Дня вишиванки 17 травня у Київському університеті імені Бориса Грінченка відбувся студентсько-викладацький флешмоб, у якому взяли участь сотні прихильників української культури. Лунали українські пісні, до вечора триватиме своєрідний "парад" вишиванок!