Дискусійний онлайн-хаб для молоді «Youthquake - дипломатія: як ми можемо змінити світ. Досвід Бориса Грінченка

Youthquake 17 грудня 2020 року, в межах Грінченківської декади відбувся захід для студентів 1 курсу спеціальності «Міжнародна журналістика» - «Дискусійний онлайн-хаб для молоді «Youthquake - дипломатія: як ми можемо змінити світ. Досвід Бориса Грінченка». Організаторка: Гондюл Олександра Дмитрівна, викладачка кафедри журналістики та нових медіа.

Youthquake 2Чи був Борис Грінченко змінотворцем? Відповідь очевидна. Але чому молоде покоління може навчитись в нього, аби змінити світ – говорили під час дискусійного онлайн-хабу! На студентів чекала захоплива подорож у світ Бориса Грінченка, який розкрив таємниці змін, які ми можемо здійснювати щодня і розуміння своїх супер-сил, що в цьому допоможуть!

Під час 3-годинного заходу студенти мали можливість:

- Переглянути відеоролик про Бориса Грінченка від Астудії «Інший … инший Грінченко»

- Подискутувати про життєвий шлях Бориса Грінченка у форматі «Скільки коштує година твоєї уваги?»

- Усвідомити себе представниками явища «Youthquake» - слово, яке було обрано Оксфордським словником як слово року у 2017 році, і означає «молодіжний струс», коли у молоді прокидається невпинне бажання творити зміни, долучатись до ініціатив і сприяти розвитку власної держави

- Створити унікальний «Грінченківський плейлист» з піснями-асоціаціями до постаті Бориса Грінченка та його історії життя

- Проаналізувати вірші Бориса Грінченка в групах, та виявити «між рядків» поради Бориса Грінченка молодому поколінню, як змінювати світ

- Пофантазувати  та уявити, якби у студентів нині була можливість поспівпрацювати с Борисом Грінченком, і запропонувати матеріал/проєкт, який вони могли б створити спільно з ним

- Створити вірші-сенкани як фінальні творчі продукти дискусії щодо Бориса Грінченка про розуміння самих себе як змінотворців

Youthquake 3Ось деякі з напрацювань студентів під час заходу:

Поради від Б. Грінченка у вірші «Я сам собі у городі гучному»:

1. Завжди працюй над собою.

2. Не бійся своїх слів та переконань.

3. Не зраджуй своїм мріям.

4. Вір у свої сили.

5. Кожен, хто працює, досягне успіхів.

6. Маленька дрібниця може стати вагомим внеском.

7. Будь собою, не опирайся на кумирів чи стереотипи.

8. Будь гучним, висловлюйся.

9. Кожен з нас є частинкою цього світу і робить внесок у нього.

10. Май надію.

Youthquake 4Поради від Б. Грінченка у вірші «Душа горить»:

1. Не потрібно мовчати, важливо висловлювати свою думку, аргументувати її, доносити до людства свої пропозиції.

2.Не треба стримувати емоції - навпаки, вивільняйте їх, щоб не накопичувати негатив.

3.Робіть усе за покликом серця, не слідуйте чужим настановам, які насправді вам не близькі.

4.Кажіть те, що до вас ніхто не казав, що замовчувалося віками. Будьте першовідкривачами!

5.Не впадайте у відчай, завжди знаходьте причини радіти й бути вдячним за життя.

Поради від Б. Грінченка у вірші «Не лякайсь, що і досі хмари»:

1. Не бійтеся йти через всі труднощі.

2. Рівняйтеся не на гірших, а на кращих.

3. Після чорної смуги завжди настає біла.

4. В кожному дні є краплинка щастя.

5. Сміливо йдіть вперед.

6. Всі наші страхи розіб'ються, коли ми увійдемо у доросле життя.

Поради від Б. Грінченка у вірші «Не гордуй ти життям молодим»:

1. Не треба боятися займати активну позицію в житті.

2. Не забувайте про рідну землю .

3. Сила кохання може змінити світ .

4. Треба жити на повну та брати всі можливі ресурси для того, аби змінювати світ та удосконалюватися .

5. Не треба зневірятися та думати, що нічого не можеш, потрібно ж навпаки - впевнено йти до своєї мети.

Youthquake 7Сенкан від студентів:

Сила.

Безстрашна та віддана.

Працює, навчає та розвиває.

Жорстокий час того буття.

Міць.

Вірш від студентів:

Україна наша рідна,

Що як мрія заповітна,

Надихає та єднає,

Тож люби й борись за неї!

Youthquake 6 Youthquake 6

Відгуки студентів про захід:

Мельник Катерина: «Захід видався чудовим!  Все організовано чудово, креативно та цікаво. Ми не просто сприймали інформацію, а й аналізували її, активно комунікували»

Баран Анастасія: «Мені дуже сподобався захід, який організувала Олександра Дмитрівна. Час пролетів зовсім непомітно, і у мене зовсім не було бажання відволіктись чи вимкнути камеру. Ми багато креативили та спілкувались. Панувала дружня та приємна атмосфера!»

Баштанна Світлана: «Дуже крутий захід! Особисто мені було цікаво дискутувати про Грінченка, дізнаватися якісь нові деталі про його життя. Це був чудовий шанс провести продуктивно час!»

Рябошапко Олена: «Все надзвичайно сподобалося. Цікаве відео про життя та діяльність Грінченка було захопливим, а особливо виділялися креативні завдання, на кшталт аналіз віршу та створення власного сенкану. Декількома словами - дуже цікаво та пізнавально».

Шлапацька Ярослава: «Чудовий захід! Це не була просто суха подачі фактів, а навпаки - суцільна активність. Ми весь час дискутували, придумувати наші "міні-проекти" та ділилися думками. Такий формат справді цікавий, варто організовувати частіше)»

Кольоса Даря: «Дуже вдячна за цей захід! Все було круто, в цікавому інформаційному, і в той же час креативному форматі! Відео про життя Бориса Грінченка захопило мою увагу, воно дійсно надихаюче, тому дивилась із задоволенням. А особливо сподобалася частина з творчим завданням)))»