Сучасний фахівець креативних індустрій: думки роботодавців

modern profiНа початку своєї професійної кар’єри молоді фахівці, як правило, мають безліч запитань і сумнівів. Чи достатньо в мене досвіду й навичок, щоб отримати роботу мрії? Чого очікує від мене роботодавець? Якими якостями необхідно володіти, щоб бути конкурентноспроможним на сучасному ринку праці? Тому до Дня Інституту журналістики для студентів старших курсів була організована панельна дискусія «Сучасний фахівець креативних індустрій: думки роботодавців».

Професіонали своєї справи ділились власним досвідом, розмірковували про майбутнє професії і навіть, запрошували  студентів на стажування. Учасники заходу мали можливість поставити спікерам питання, які їх турбують, і  нарешті дізнатися, який він – ідеальний фахівець сучасності.

В дискусії взяли участь:

• Ірина Кармелюк, керівниця прес-служби Верховної Ради;
  • Акім Галімов, керівник управління NonFiction 1+1 Продакшн, сценарист та продюсер;
  • Ірина Кузнєцова, президентка БФ «Пробіг під каштанами», засновник та Голова правління Всеукраїнської рекламної коаліції з 1999 по 2012 рік, член наглядової ради Всеукраїнської рекламної коаліції, офіційний представник Міжнародного фестивалю креативності Cannes Lions з 2006 року);
  • Станіслав Медведєв, виконавчий продюсер розважального напряму, «UA» Суспільне медіа;
  • Катерина Баранова, керівниця управління інформаційного забезпечення та доступу до публічної інформації апарату виконавчого органу Київської міської ради;
  • Тетяна Верба, директорка з розвитку видавництва «Баланс Бізнес Букс»;
  • Костянтин Кузнєцов, голова правління ГО «Асоціація креативних індустрій України», креативний продюсер;
  • Людмила Галаган, завідувачка відділу інформаційно-аналітичного забезпечення науково-педагогічних працівників КНУ імені Тараса Шевченка, канд.політ.наук, директор Фонду Президентів України.

panelna disc 2Модератором заходу став магістрант Інституту журналістики Андрій Сінько.

Окрім необхідних для молодого фахівця компетентностей, вмінь та навичок, студентів цікавили питання гендерної нерівності в сфері креативних індустрій і нові виклики в професії, пов’язані з пандемією.

Підсумовуючи все сказане, можна виділити топ-порад від професіоналів галузі для випускників:

• Не нехтуйте парами в університеті. В майбутньому у вас не буде часу, щоб заповнювати прогалини в знаннях.
  • Креативність – це тренд не на декілька років, а на все життя. Мисліть нестандартно.
  • Вивчайте іноземні мови, адже міжнародний досвід важливий.
  • Ідеальний фахівець – це універсальний солдат. Чим більшою кількістю навиків ви володієте, тим більш цінним й успішним співробітником ви станете.
  • Професіоналізм завжди приходить з практикою. Творіть тут і зараз!

Дякуємо нашим спікерам за співпрацю, настанови і поради для студентів, дякуємо всім присутнім за цікаві питання та активність!