Драматургія Бориса Грінченка: перезавантаження

11 грудня у Київському університеті імені Бориса Грінченка Вірченко Тетяна Ігорівна, професорка кафедри української літератури та компаративістики, провела лекцію «Драматургія Бориса Грінченка: перезавантаження».
На захід завітали студенти Інституту філології та Університетського коледжу.

Лекцію розпочали зі згадки про наукові роботи, присвячені творчій спадщині Бориса Дмитровича. Дослідженням займалися й викладачі університету, зокрема Інга Погребняк, доцентка Інституту журналістики, у дослідженні «Громадське і приватне в епістолярії Бориса Грінченка».

Присутні дізналися про 8 п’єс Бориса Грінченка, 3 з яких – історичні, а решта – соціально-психологічні, про трактування письменником драми і театру, про сутність його персонажів і творче протистояння з Миколою Садовським. Письменник вважав, що театр має повчати, а театральний режисер із цим не погоджувався.

Студенти коледжу показали уривок із драми «Ясні Зорі» та декламували вірш «До народу українського».

На завершення Тетяна Ігорівна запитала в аудиторії, хто відчуває українську ідентичність чи хто на шляху до неї.  Відповідь дали дві студентки.

Марія Панова