«Від словника Бориса Грінченка до сучасних лексикографічних систем»

konferenciya 3.123 грудня 2019 року в Київському університеті імені Бориса Грінченка відбулась ІV Всеукраїнська науково-практична конференція «Від словника Бориса Грінченка до сучасних лексикографічних систем».

На конференцію були запрошені науковці нашого вишу, Національного університету «Києво-Могилянська Академія», а також студенти та усі охочі.

Проблематика конференції:

• Лексикографічна спадщина Бориса Грінченка.
• Лексикографія в Україні та за кордоном: історія і сучасність.
• Словник і мовна норма.
• Лексична, граматична та прагматична інформація у словниковій статті.
• Джерела ілюстративного матеріалу в сучасних словниках.
• Словник мови письменника як лексикографічний феномен.
• Лексикографія і міжкультурна комунікація.
• Комп’ютерна лексикографія.
• Мовні та позамовні чинники перекладної лексикографії.
• Навчальна лексикографія.

Учені презентували свої наукові напрацювання. Так, Тетяна Видайчук, відкриваючи конференцію, презентувала свою розвідку «Нарада в імператорській академії наук (1907 р.) щодо системи правопису «Словаря української мови»; Роман Козлов доповідав на тему: «Онлайнова платформа текстологічного опрацювання корпусу творів Б.Грінченка». Усі гості мали змогу знайти щось цікаве для себе, а лексографи змогли розширити свої можливості,знаходячи нові ідеї та підтримуючи їх.

Ця конференція стала традиційною, оскільки уже четвертий рік поспіль проходь під час Грінченківської декади.

Давидюк Аліна