Історія на дотик

3Книга – одне з найбільших чудес, створених людиною. З тих пір, як люди навчилися писати, всю свою мудрість вони довірили книгам. Становлення друкарства та видавничої справи пройшло тривалий шлях розвитку, залишивши сучасникам безсмертну історію.

11 квітня 2019 року студентам першого курсу Київського університету імені Бориса Грінченка разом із викладачем О. О. Семенець пощастило завітати до Відділу стародруків та рідкісних видань Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, який здійснює дослідження в галузі історії книговидання, бібліотечної справи та книжкового пам’яткознавства, готує монографії, статті, посібники, каталоги наукових видань. Майбутні журналісти, редактори та видавці змогли поринути в широкий світ друкарства, розвіяти межу між минулим та сучасним і тактильно «познайомитися» з книгами.

«Мені було цікаво відчути на дотик оригінальні стародруки, послухати про їхні особливості та значення», – ділиться враженнями студентка першого курсу Катерина Гришканич.

Неповторність та унікальність кожної книги не могла не вразити. Протягом усієї екскурсії студенти виявляли свою зацікавленість та активність: розглядали та фотографували примірники, знімали відеоролики, звертали увагу на дрібні деталі. «Історія та багатство бібліотеки надихнули мене створити музичний відеокліп про наш захід. Я змогла відтворити побачене у своєму ролику, який зможу додати до власного творчого портфоліо», – зізнається студентка Лідія Сергієнко. Молодь не лише отримала теоретичний багаж знань для майбутньої професії, а й змогла відчути справжню атмосферу давнини, доторкнутися до «живих» стародруків та поспілкуватися з фахівцями бібліотечної справи. «Відверто кажучи, раніше я не цікавилася історією книгодрукування, але після сьогоднішньої екскурсії я переглянула свої інтереси. Тепер я хочу розширювати свої знання та частіше відвідувати подібні заклади», – запевняє майбутня журналістка Марія Кащук. Сучасному поколінню варто пишатися здобутками та історією українського книгодрукування, а також безцінною спадщиною, що стимулює подальший розвиток видавничої діяльності в сьогоденному медіапросторі.

Вікторія Клименко,
студентка 1 курсу спеціальності
«Видавнича справа та редагування»

Історія на дотик