Воркшоп мобільної журналістики (MOJO) від Іво Бурума (21 листопада 2022 року)
21 листопада 2022 року викладачі та студенти кафедри міжнародної журналістики Факультету журналістики КУБГ долучились до воркшопу з мобільної журналістики (MOJO), що був організований Національною спілкою журналістів України та мережею Центрів журналістської солідарності. Тренером був австралійський журналіст Іво БУРУМ. Основною задачею воркшопу було підвищення рівня цифрових навичок українських журналістів. Учасники навчилися розробляти, знімати, монтувати та публікувати відеоісторії з використанням лише смартфона у програмі Kine Master.
Серед запрошених з Університету були доценти кафедри Ольга БИКОВА та Анжеліка ДОСЕНКО, а також студенти Аріна БІЛЕНКО (група МЖб-1-19-4.0д) Олександра ПЛАКІНА (група МЖб-1-21-4.0д), Дар’я ГЛАДКИХ (група МЖб-1-21-4.0д), Юлія ЗАДОРОЖНЯ (група МЖб-1-22-4.0д), Анастасія ЗАЙКОВА (група МЖб-1-22-4.0д), Анастасія ЛАТИШ (група МЖб-1-22-4.0д), Софія ХУШВАХТОВА (група МЖб-1-22- 4.0д), Катерина ПОЧЕКІНА (група МЖб-1-22-4.0д). Студенти міжнародники отримали три призи за участь у воркшопі та монтаж найкращих сюжетів.
Робоча мова заходу — англійська. Студенти отримали сертифікати учасників та навчальні посібники з мобільної журналістики.
Іво Бурум — австралійський продюсер, журналіст і телевізійний редактор, тренер, лауреат професійних конкурсів. Має більш ніж 30-річний досвід продюсування в різних жанрах, включно з документальним та міжнародним кіно для ABC TV, Nine Network в Австралії та багатьох міжнародних мереж. Іво підготував понад 3000 журналістів, студентів та громадян до мобільної журналістики. Є ведучим курсів медіаіндустрії в університеті Латроуб, де викладає мобільний сторітеллінг та виробництво фільмів і телепередач. Автор шести книг про мобільну та цифрову журналістику, консультує з питань мобільного та цифрового сторітеллінгу та розробки телесеріалів.
Організатори воркшопів MOJO в Україні: Національна спілка журналістів України, мережа Центрів журналістської солідарності, Інститут журналістики Норвегії, Burum Media, Ruud and Co за підтримки Міністерства закордонних справ Норвегії.
Співдружність медіа – шлях до демократії: зустріч з Пітером Слевіним (14 листопада 2022 року)
14 листопада 2022 викладачі та студенти кафедри міжнародної журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка мали змогу долучитися до зустрічі із Пітером Слевіним, що відбулася у рамках проєкту «Media Community Voices for Growing Young Journalism». Тема лекції — Сторітелінг: мистецтво створення яскравих історій.
Спікер Пітер Cлевін (Peter Slevin) — професор Школи журналістики Меділл Північно-Західного університету та автор дописів для відомого видання The New Yorker. Розповідав про особливості створення журналістської історії та значення образу в ній. Понад 10 років гість працював репортером у The Washington Post та відвідав десятки країн світу та написати біографію Мішель Обами, першої леді США за каденції президента Барака Обами.
Під час своєї журналістської кар’єри йому вдалося побувати у Білому домі. Його книга про Мішель Обаму «Мішель Обама: Життя» стала фіналістом біографічної премії PEN America.
Зустріч вийшла надзвичайно цікавою та емоційною, чекаємо на подальші зустрічі з Пітером Слевіним, така співпраця та підтримка сьогодні є дуже цінною для України та її академічної спільноти.
«Україна: сьогодні, завтра… майбутнє»: зустріч з Лесею Воронюк (7 листопада 2022 р.)
7 листопада 2022 року студенти спеціальності «Міжнародна журналістика» зустрілись із Лесею Олександрівною Воронюк в рамках святкування «Дня української писемності та мови».
Під час зустрічі учасники обговорювали документальний фільм «Соловей співає», який став визначною подією в історії вітчизняної документальної кіноіндустрії. Піднімались теми відродження української мови, важливості збереження національної історії та культури, прагнення до всеукраїнського патріотичного виховання сучасної молоді і відродження національної ідентичності через мову, культуру та музику. Леся Воронюк наголосила на ролі свідомості українців, яка зароджується через мову, через усвідомлення себе українцем, через бажання бути українцем.
Зустріч почалась із привітання, монологу спікерки, який переріс у відверту, відкриту теплу бесіду із гостями. До зустрічі також доєдналися вихованці та керівники інформаційно-творчої агенції ЮН-ПРЕС.
Леся Воронюк — відома українська письменниця, сценаристка, продюсерка, режисерка, журналістка та громадська діячка, членкиня Національної спілки журналістів України, засновниця Всесвітнього Дня Вишиванки.
Лекція професора Олександри Синовець (Сілезький університет технологій, Польща) (27 жовтня 2022 р.)
27 жовтня 2022 року до студентів-медійників Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка завітала іноземна лекторка Олександра СИНОВЕЦЬ — кандидат соціологічних наук, професорка кафедри прикладних соціологічних наук Сілезького університету технологій (Польща). Організатором заходу стала доцентка кафедри міжнародної журналістики КУБГ Анжеліка ДОСЕНКО.
Лекція на тему «Вступ до міжкультурної комунікації» була присвячена питанням культурної та міжкультурної взаємодії, головних аспектів формування комунікативної культури нації сьогодні, змінам у міжкультурних та комунікаційних процесах.
Зустріч пані Олександра розпочала зі звернення до учасників українською мовою, наголосивши, що має неабиякі успіхи в її опануванні. Сама лекція проходила англійською мовою в рамках впровадження практики гостьових лекцій на кафедрі міжнародної журналістики.
Студенти ставили запитання пані професорці, вільно спілкувались, що підтверджує досить високий рівень володіння англійською студентів-грінченківців. «Я отримала величезне задоволення від спілкування з українськими студентами» — наголосила Олександра Синовець.
Наприкінці зустрічі завідувач кафедри міжнародної журналістики КУБГ Віталій Терещук звернувся польською мовою до спікерки зі словами подяки за цікаву лекцію та запросив її до подальшої співпраці.
Олександра Синовець — дослідниця у галузі міжкультурних комунікацій, авторка понад 50 наукових праць, неоднократна грантова призерка — передавала свій досвід та світоглядні позиції українським студентам—майбутнім міжнародним журналістам.
Сторінка Олександри Синовець на сайті Сілезького університету технологій.
Онлайн-засідання Дискусійного клубу на тему «Медіаполітика ЗМІ та позиція журналіста в умовах російсько-української війни» (28 вересня 2022 р.)
28 вересня, о 16.00, у межах проведення Дня Університету на Факультеті журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка відбулося перше відкрите онлайн-засідання ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ на тему “Медіаполітика ЗМІ та позиція журналіста в умовах російсько-української війни”.
Організували дискусію студенти 4 курсу факультету журналістики під керівництвом доктора філософії з журналістики, старшого викладача кафедри журналістики і нових медіа Світлани Петренко та завідувачки НВМ “Radio BG” Надії Зінченко.
Модерував дискусію студент 4 курсу Станіслав Свирид.
Під час дискусії увагу було прикуто до актуальних аспектів медіаполітики України в умовах російсько-української війни, особливостей теле- та радіомовлення з 24 лютого 2022 року та позиції журналіста в сучасних інформаційних війнах. Обговорено пріоритети, загрози та виклики, характерні для медіасередовища в надзвичайних умовах.
Учасники дискусії в доброзичливій, конструктивній атмосфері обмінялися думками з ряду важливих питань, що турбують медіаспільноту. Зокрема поділилися своїми спостереженнями, переконаннями, контроверсійними точками зору. Найбільшу дискусію викликали питання:
- чи вичерпав свої можливості формат марафону #UAразом?
- як співвідносяться медіаполітика ЗМІ та позиція журналіста в умовах війни?
- яку роль відіграє позиція журналіста в інформаційних війнах та як журналісту зробити правильний вибір?
- чи витримують випробування журналістські стандарти в умовах воєнних дій?
- що означає на практиці “соціально відповідальна позиція” журналіста?
У дискусії взяли участь відомі журналісти, громадські діячі, медіаексперти:
Вадим Міський, журналіст, Секретар Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, програмний директор ГО “Детектор медіа”, автор медіапроєктів, що розвінчують фейки;
Анастасія Федченко, воєнна кореспондентка, новинарка, працює в “гарячих точках” з 2014 року, авторка книги на воєнну тематику
Олександр Михельсон, журналіст-публіцист, громадський діяч, волонтер
Надія Зінченко, радіожурналістка, редакторка програми “Факти” на каналі ICTV, завідувачка НВМ “Radio “BG” Київського університету імені Бориса Грінченка
Власну точку зору обґрунтували у своїх виступах студенти 4 курсу факультету журналістики:
Марина Ясінська, Особливості медіаполітики ЗМІ в Україні з 24 лютого 2022 року. Марафон #UAразом як новий формат в умовах російсько-української війни. Об'єднання медіа чи вплив на них?
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на доповідь та презентацію.
Юлія Топчій, Зміни в українському інформаційному вимірі після 24 лютого. Медіа поза марафоном #UAразом
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на доповідь та презентацію.
Ольга Ужвенко, Радіомовлення, що рятує життя. Місцеві ЗМІ як опора загальнонаціональних та ефективний канал діалогу з аудиторією в умовах російсько-української війни
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на доповідь та презентацію.
Вікторія Заіка, Позиція журналіста під час війни: як внутрішня боротьба впливає на вибір сторони
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на доповідь та презентацію.
Дар’я Скирта, Позиція журналіста у боротьбі за реальність
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на презентацію.
Владислав Скрипченко, Вплив журналістських сенсів та меседжів на моральний дух захисників ( на прикладі добровольчих формувань)
Микита Саєнко, Блогерство як сучасний формат донесення вірогідної інформації та власної позиції
Детальніше з матеріалами можна ознайомитися за покликаннями на доповідь.
У дискусії взяли участь доцент кафедри міжнародної журналістики Ольга Бикова та студенти 4 курсу освітньої програми «Міжнародна журналістика» Юлія Топчій, Ольга Ужвенко, Микита Саєнко.
Перша відкрита онлайн-дискусія поклала початок діяльності ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ Факультету журналістики Київського університету імені Бориса Грінченка. Попереду - обговорення актуальних тем сучасного медіапростору, нові цікаві зустрічі з медіаекспертами, професіоналами журналістики та медіакомунікацій, обміни думками та вироблення позицій.
Наразі студенти-четвертокурсники працюють над створенням ютуб-каналу ДИСКУСІЙНОГО КЛУБУ, на якому невдовзі можна буде переглянути відеозапис першого відкритого онлайн-засідання. Слідкуйте за появою інформації та посилання.
ДИСКУСІЙНИЙ КЛУБ ВІДКРИТИЙ ДЛЯ ВСІХ ОХОЧИХ БУТИ В ГОРНИЛІ ПОДІЙ, БРАТИ УЧАСТЬ В ЇХ ОБГОВОРЕННІ, ДОЛУЧАТИСЯ ДО МЕДІАДОСЛІДЖЕНЬ ТА АКТИВНОЇ ЖУРНАЛІСТСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ЗАПРОШУЄМО
студентів всіх курсів і форм навчання до участі в
ДИСКУСІЙНОМУ КЛУБІ
Факультету журналістики.
Якщо маєте бажання доєднатися до Дискусійного клубу, перейдіть за покликанням.