На виставці до 100-річчя Тетяни Яблонської «І спогади, і мрії»

jabl024 лютого 2017 року студенти відвідали ретроспективну ювілейну виставку «І спогади, і мрії», організовану з нагоди 100-річчя від дня народження видатної української художниці Тетяни Яблонської у Національному художньому музеї України.

Виставка охоплює основні періоди творчості художниці, починаючи з ранньої картини «Перед стартом» (1947) і завершуючи шедеврами останніх років життя. Надзвичайні картини Тетяни Яблонської дивують глибиною і захоплюють колористикою. Коли дивишся на її роботи, то опиняєшся всередині, на місці тих самих подій. Одразу відчутно, скільки любові художниця вкладала в кожен свій художній твір.

Деякі картини («Безіменні висоти» (1969), «Хліб» (1949), «Льон» (1977), «Перед стартом» (1947), «Юність» (1969), «Життя продовжується» (1971)) супроводжувалися коментарем Тетяни Яблонської; пряма мова художниці створює враження діалогу з глядачами, дозволяє зрозуміти, у яких умовах створювалися художні твори. «У молоді є інформаційний вакуум щодо творчості Яблонської», – сказала в одному з інтерв'ю донька художниці Гаяне Атаян.

Виставка подарувала одногрупникам надзвичайний настрій, умиротворення та натхнення. Обов'язково відвідайте Національний художній музей України, де до кінця квітня можна насолодитися роботами видатної художниці.

Олександра Стальницька