«Споживайте свідомо» — як захиститись від впливу російської інформації

vypuskУ суботу, 9 жовтня 2021 року відбулася зустріч студентів 5 курсу освітньої програми «Контент-продюсування цифрових медіапроєктів» з Андрієм Климчуком, журналістом, фахівцем із комунікацій Українського кризового медіа-центру.

«Інформаційна гігієна та критичне мислення стають дедалі важливішими у нинішньому світі. Ми є свідками, а часом і жертвами, потужних інформаційних атак проти окремих людей і цілих держав. Інформація стає дедалі сильнішою зброєю, і в цих умовах уміння протидіяти пропаганді, розпізнавати та нейтралізовувати фейки й маніпуляції, без перебільшення, є питанням виживання», — наголосив Андрій Климчук. Майстер-клас відбулася в межах семінарського заняття з дисципліни «Теорія мережевої комунікації». Студенти  проаналізували основні російські наративи, а також  механізми їх поширення. На світових прикладах розглянули способи використання соціально-культурної сфери у якості soft-пропаганди. Здобувачі презентували результати власного дослідження щодо поширення основних наративів в українському медіа сегменті.